четвер, 10 листопада 2022 07:34

Королеву краси позбавили титулу

Шість висловлювань відомих людей, які вплинули на їхню репутацію

Американський винахідник і підприємець, 51-річний Ілон Маск, написав 3 жовтня скандальний пост у твітері. Запропонував Україні план припинення війни з Росією. Згідно з ним, маємо відмовитися від анексованого Криму та провести нові референдуми на захоплених російськими військами територіях.

Також додав голосування для підписників. Більшість респондентів засудила мільярдера. Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк у відповідь написав: "Ілоне, є краща пропозиція. Перше – Україна звільняє свої території включно з анексованим Кримом. Друге – Росія проходить демілітаризацію та обов'язкову денуклеаризацію. Третє – воєнних злочинців судять на міжнародному трибуналі".

Автор: gettyimages
  На початку жовтня компанія Tesla втратила майже дев’ять відсотків вартості – після допису її засновника Ілона Маска. У твітері він запропонував Україні план припинення війни з Росією. Зокрема відмовитися від анексованого Криму та провести референдум на захоплених російськими військами територіях. Чим викликав хвилю обурення серед користувачів соцмережі
На початку жовтня компанія Tesla втратила майже дев’ять відсотків вартості – після допису її засновника Ілона Маска. У твітері він запропонував Україні план припинення війни з Росією. Зокрема відмовитися від анексованого Криму та провести референдум на захоплених російськими військами територіях. Чим викликав хвилю обурення серед користувачів соцмережі

Через допис Маска акції його компанії Tesla втратили майже 9 відсотків вартості

1. Генеральний директор книжкового онлайн-магазину Yakaboo Іван Богдан зганьбився сексистською заявою під час публічної дискусії "Українська книга: після війни, геть від Москви" 28 вересня 2022 року.

– Більше книжок купують жінки. Як завжди, витрачають кошти, які заробляють чоловіки, – сказав Богдан.

Це висловлювання спричинило шквал негативної реакції в соцмережах. Люди почали бойкотувати Yakaboo. Закликали купувати книжки напряму у видавництв.

За кілька днів компанія відреагувала на інцидент – Богдана відсторонили від управління:

– Цінності – це не папірець на стіні. Вони перевіряються діями й відповідними рішеннями. Повага до наших клієнтів, партнерів, співробітників є ключовою цінністю. Без винятків.

Іван Богдан також публічно вибачився перед покупцями. У соцмережі написав, що не має жодних упереджень у гендерному питанні та шкодує про сказане.

2. У грудні 2021-го в Італії католицький єпископ Антоніо Стальяно сказав дітям, що Санта-Клауса не існує. Мовляв, костюм червоного кольору створила компанія Coca-Cola, щоб краще продавати напої. Із такою різдвяною промовою виступив у базиліці Сальваторе на Сицилії. Розгорівся скандал. Батьки малечі звинуватили єпископа в руйнуванні сімейних традицій. Єпархії, де служить Стальяно, довелося публічно вибачатися.

Стальяно зазначив, що Санта-Клаус не є історичною особистістю, як святий Миколай, який допомагав бідним:

– Я намагався сказати, що напередодні різдвяних свят малеча має надихнутися атмосферою добра й дарувати подарунки бідним. Культура споживання й дарування відрізняється від справжнього послання Різдва. Хочу, щоб діти навчилися відрізняти справжнє від фальшивого.

3. Колишнього воротаря німецької збірної з футболу Єнса Леманна звільнили з Ради директорів берлінської "Герти" у травні 2021 року через расистський жарт.

Під час матчу "Манчестер Сіті" та ПСЖ у півфіналі Ліги чемпіонів Леманн помилково надіслав спортивному експерту, темношкірому Деннісу Аого, повідомлення з риторичним запитанням: "Денніса покликали суто символічно, щоб у студії був чорний хлопець?" Ображений Аого опублікував у соціальній мережі знімок екрана з повідомленням і додав: "Ти це серйозно? Імовірно, ці слова призначалися не мені".

Згодом Леманн перепросив Денніса у твітері. Проте президент "Герти" вигнав Єнса. Каже, його команда не терпітиме проявів расизму в будь-якій формі.

4. У лютому 2020-го депутат від "Слуги народу" Євген Брагар запропонував літній жінці-пенсіонерці продати собаку, щоб заплатити за комунальні послуги.

У прямий ефір політичного токшоу зателефонувала Любов Павлівна з Кіровоградської області. Скаржилася на дорогий газ і низьку пенсію. Щомісяця отримує 2 тис. грн. Із них 1,9 тис. грн віддає за паливо і 154 грн – за його транспортування.

Повага до клієнтів і співробітників є ключовою цінністю

– Хай ­депутат ­Брагар по­я­снить, як про­жити? – по­просила.

Натомість політик поцікавився майном жінки.

– Прожити в таких умовах справді важко. Але ми не знаємо, чи є в неї інше майно, – сказав Брагар. – Адже субсидія надається залежно від майнового стану. Я зустрічав випадок, коли жінка хотіла отримати виплату, маючи декілька квартир. То рахунки можна сплачувати, якщо продати майно чи собаку. Якщо у дворі є собака елітної породи, то його можна вигідно продати і сплатити рахунки.

Фраза Брагара про пса викликала бурхливу реакцію суспільства. За тиждень депутат мусив виправдовуватися. Публічно вибачалося й керівництво партії.

5. Переможниця конкурсу "Міс Туреччина" Ітір Есен втратила корону через один зі своїх твітів у вересні 2017-го. Написала про спробу перевороту у країні 2016 року. Тоді загинули 250 людей. Порівняла менструацію з кров'ю, пролитою під час тих подій.

"Цього ранку в мене місячні – на честь жертв 15 липня. Відзначаю цей день кровотечею, що репрезентує кров наших жертв", – написала Ітір.

Організатори конкурсу запевняли, що не знали про висловлювання моделі до церемонії нагородження. Після довгої наради вирішили позбавити Есен титулу. З ним пробула лише добу.

– Міс Туреччина представляє нашу країну перед світом і впливає на її імідж. Не можемо допустити, щоб вона говорила такі слова, – заявили організатори.

У відповідь Есен написала:

"Мені лише 18 років. Я поширювала цей допис не з політичною метою. Мене виростили в повазі до батьківщини та своєї нації. Перепрошую, за те, що моїх слів не зрозуміли".

6. 2011 року вигнали з роботи коміка Ґілберта Ґоттфріда, бо жартував про спустошливе цунамі в Японії.

Про трагедію написав 12 глузливих постів у соц­мережах. Зокрема: "Японці справді прогресивні. Вони не ходять на пляж. Пляжі самі до них приходять", "Говорив з агентом із нерухомого майна. Спитав, чи є в тому районі школа. Каже: "Нині немає, але почекайте".

Роботодавцем коміка була американська страхова компанія Alfac, що отримує 75% прибутку з Японії. Вона гумору не оцінила.

Із Ґоттфрідом розірвали контракт. Доти він був рекламним голосом компанії.

Щоб регулярно читати всі матеріали журналу "Країна", оформіть передплату ОНЛАЙН. Також можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"

Зараз ви читаєте новину «Королеву краси позбавили титулу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути