11 оригінальних блогерів
Харків'янина 39-річного Артемія Суріна 8 липня арештували в Ірані. Знімав на дрон пейзажі в закинутому селі. Поліцейські запідозрили, що шпигун.
Сурін почав навколосвітню подорож торік – хотів без авіаперельотів побувати у 40 країнах на шести континентах і перетнути три океани. Про мандрівку писав у блозі.
"Затримали через дрон. Суд за півгодини постановив мене арештувати. Перекладача не дали. Папери в суді за мене підписував якийсь водій", – написав у Facebook.
За справу взялося Міністерство закордонних справ України. 10 липня блогера звільнили. Перевезли з Ірану в Азербайджан. Звідти продовжив подорож
1. Торік 3 млн підписників на канал на YouTube залучила 24-річна Вінні Харлоу з канадського Торонто – перша топ-модель із вітиліго. Це порушення пігментації, виглядає як великі знебарвлені плями на шкірі. Жінка стала популярна 2014-го як учасниця шоу "Топ-модель по-американськи".
– У дитинстві з мене знущалися однолітки. Час від часу думала про самогубство, – розповідає Вінні. – У дорослому віці зрозуміла, що змінити нічого не можу і треба повноцінно жити.
Сьогодні Харлоу – обличчя брендового одягу Desigual у Барселоні. Знімалася у рекламі Sprite та кліпах Beyonce.
2. 62-річна Лідія Филипчук зі Львова 40 років працює водієм трамвая. Торік установила на панелі кабіни смартфон і знімає відео для інтернету. Має понад 3 тис. підписників.
– У моїх сюжетах – історії про "зайців", чемних пасажирів, водіїв-хамів на дорогах. Бувало, знімала про хуліганів у трамваї. Роблю сюжети про львівську архітектуру. Планую заробити на iPhone, – розповідає Лідія Филипчук.
Має диплом журналіста. Під час навчання в університеті пішла на курси водіїв, аби мати, чим заплатити за житло. Робота припала до душі.
3. 7-річний Раян Кадзі зі США торік заробив $22 млн. Він тестує іграшки. Відео в інтернет викладають його батьки. Має 17 млн підписників.
– Якось 4-річний Раян запитав, чому в нього немає YouTube-каналу, як у інших дітей. Вирішили спробувати. Купили першу іграшку – це була залізниця Lego. Відтоді відео публікуємо щодня. Ми звільнилися з роботи, аби допомагати синові розвиватися, – розповідають батьки Раяна.
Мати працювала вчителькою хімії, батько – інженером. Тепер уклали низку рекламних контрактів і запустили власну серію іграшок та одягу Ryan's World.
4. 7,5 млн переглядів на YouTube-каналі в липні торік зібрало відео японського блогера kiwami japan. Показав, як виготовити ножі з трусів. Ніхто з підписників не знає його справжнього імені та віку. У відео не показує обличчя, лише руки. Його авторству належить 13 ножів, виготовлених із різних предметів.
– Робити функціональні ножі – моє хобі. Можу виготовити з рису чи фольги. Непоганий вийшов із пластикової пляшки. Та людям найбільше припав до душі з трусів, – розповідає kiwami japan. – Знаю точно, якщо потраплю на безлюдний острів, не пропаду.
5. 2017-го американець 40-річний Пітер Сантенелло із Сан-Франциско оселився в родині біженців з Авдіївки. Заради експерименту для YouTube-каналу прожив шість тижнів у селі Осипенко Бердянського району Запорізької області з подружжям і їхніми трьома дітьми. У відеоблогах порівнював життя у США й Україні.
– Сім'ю допомогла знайти асистентка Катерина, родом з Авдіївки. Ще до початку війни ця родина купила дачу ближче до моря. Коли почалися бойові дії, їх будинок розбомбили. Переїхали до села. До них добирався поїздом у плацкартному вагоні. Досі такого екстриму не відчував, – розповідає Пітер. У США має бізнес – сервіс із догляду за елітними автомобілями, човнами й літаками.
– Я зрозумів, чому люди втікають з України. Безробіття, низькі зарплати. У будинку, де я жив, не було води – носили з криниці. А як узимку? – дивувався іноземець.
6. Австралієць Мет Кулесза, 32 роки, у вересні 2014-го почав експеримент 1000+ coffees. Ідея виникла, коли намагався почистити список друзів у Facebook. Замість видаляти незнайомців, вирішив побачитися з кожним.
– Цей проект – спроба згадати, що значить спілкуватися з людьми в реалі. Сподіваюся, він змінить моє життя, – каже Мет.
Три роки щодня ходив пити каву з новою людиною. Звіти про зустрічі з фотографіями та короткою розповіддю публікував у блозі на Tumblr. Щоразу зазначав, яку саме каву обирали його друзі.
7. У серпні 2017-го американець Кріс Пул, 31 рік, зробив для своїх котів Коула й Мармелада лабіринт із 50 коробок. Відео, як тварини ходять по ньому, опублікував на каналі Cole and Marmalade в YouTube. За день його проглянули понад 120 тис. користувачів.
– Це мав бути подарунок моїм домашнім друзям на день котів 8 серпня. Вони були в захваті – стрибали по коробках, гралися там. А люди тішилися, – говорить Кріс Пул.
Котів узяв із притулку. Створив для них окремий блог, де розповідає про їх адаптацію та життя в домашніх умовах.
8. 27-річна Олівія Вайт з Австралії в липні 2016-го опублікувала фото свого тіла після пологів. У жінки є двоє дітей. Народжувала шляхом кесаревого розтину. Почувалася "акулою, якій зробили 15-сантиметровий розріз на животі", написала.
Зізналася, що після операції боялася, аби шов не розійшовся і внутрішні органи не опинилися назовні. Закликала до природних пологів, якщо немає медичних протипоказань. Каже, пишається своїм тілом.
– Ці обвислі груди нагодували мою дитину. Цей в'ялий живіт був домом для мого малюка дев'ять місяців, – говорить Олівія Вайт. – Я хотіла донести до людей, що схиблені на швидкому відновленні матері й фітнес-гуру – приклад не для всіх.
9. Щодня 380 видів губної помади тестує китайський блогер 25-річний Чи Цзяці. Пряма трансляція триває по 7 год. Переривається тільки, щоб попити води і сходити в туалет. Торік заробив $1,5 млн. Завдяки відеоблогам 2017-го його запросили викладати в Педагогічному університеті Цзянсу.
– Мене називають королем помади. Інколи дорікають, що в чоловіків недостатньо досвіду, щоб рекомендувати жіночу косметику. Це не так, – каже Чи. – Багато жінок не можуть тестувати більш як три помади в день, тому що це шкодить шкірі губ.
Блогер допомагає шанувальникам купувати товари за нижчою ціною. Просить компанії надавати знижки та купони.
10. Американка 22-річна Кейтлін Доброу 2016-го стала відома через блог про своє життя. Не має рук і ніг.
– Я росла у прийомній сім'ї, де, крім мене, виховували ще двох братів. Один із них теж нерідний батькам. Підлітком мала багато агресії, яку намагалася приборкати у спорті, – говорить Кейтлін. – Із 2013 року моє життя змінилося. Бактеріальний менінгіт забрав руки та ноги. 57 відсотків шкіри відмерло, на її місце пересаджували нову – звідти стільки шрамів. Я ображалася на долю. А потім зрозуміла, що для чогось Богу така потрібна. Не можу сказати, що в мене погане життя. Воно стало інше.
Кейтлін Доброу займається візажем. У блогах вчить підписників правильно наносити макіяж.
11У червні позаторік 23-річна Чжан із Китаю через відео потрапила до лікарні з отруєнням. У прямому ефірі вирішила показати підписникам, як вживати алое вера, аби отримати максимальну користь. Напередодні придбала рослину на ринку. Та виявилася отруйною агавою американською, що подібна до алое.
– Вкусила, сказала "смачно", відчула гіркоту. Люди почали писати: що сталося? Кажуть, я змінилася на обличчі. Зрозуміла, що в мене відбирає мову. Перервала стрім і викликала "швидку", – розповідає Чжан. У лікарні по всьому тілу помітила пухирі. Медики промили їй шлунок. Якби не звернулася одразу, могла померти, сказали.
Коментарі