Як судять глав держав і їхніх соратників
У квітні колишнього президента Аргентини 64-річну Крістіну Фернандес де Кіргинер Кіршнер судитимуть за фінансові махінації. Її звинувачують у продажу та
купівлі валюти за зниженими цінами. Через це країна втратила сотні мільйонів доларів. Співучасниками у справі називають 12 чиновників. Усі постануть перед судом. Крістіна Кіршнер провини не визнає.
Главою держави була з 2007 по 2015 роки
1. Справу про заочне засудження екс-президента України Віктора Януковича, 66 років, передали до суду в березні 2017-го. Напередодні Верховна Рада підтримала зміни до Кримінального кодексу, що дозволяють викликати до суду особу за межами країни. Фігуранту надсилають повістку на адресу останнього відомого місця проживання чи перебування.
– Януковича судитимуть за державну зраду. Він закликав ввести в Україну російські війська, – каже народний депутат Антон Геращенко, 38 років.
2. У лютому перуанський суд видав ордер на арешт екс-президента країни Алехандро Толедо, 71 рік. Його підозрюють в отриманні $20 млн хабара від бразильської будівельної компанії Odebrecht. На час слідства Толедо 18 місяців просидить у тюрмі.
– Будівельники зізналися, що роздали 800 мільйонів доларів хабарів урядам країн Латинської Америки. 29 мільйонів – отримали перуанці, – кажуть у прокуратурі.
Алехандро Толедо був президентом з 2001-го по 2006 роки.
3. Сина президента Екваторіальної Гвінеї 48-річного Теодоріна Обіанга звинуватили у придбанні в Парижі розкішної нерухомості та автомобілів. Найбільшу увагу привернув будинок у центрі міста – зі спортзалом, сауною, перукарнею, дискотекою й кінотеатром.
У січні розпочався заочний судовий процес над Теодоріном. Його можуть ув'язнити на 10 років.
– Гвінея отримує великі прибутки від торгівлі нафтою. Лідер країни призначив свого старшого сина Теодоріна віце-президентом. Разом почали відмивати державні кошти. За них Обіанг-молодший скуповував будинки й автомобілі, – кажуть у французькій прокуратурі.
4. Президенту Південної Кореї 65-річній Пак Кин Хе оголосили імпічмент, а її подругу Чхве Сун Сіль, 60 років, судять.
Слідство з'ясувало, що вона фактично керувала країною. На її банківському рахунку було $72 млн. Сун Сіль купувала нерухомість за кордоном, оплачувала навчання доньки в Німеччині.
5. У прямому ефірі 9 лютого торік транслювали суд над президентом Південно-Африканської Республіки Джейкобою Зумою, 72 роки. Його звинуватили у використанні державних коштів на реконструкцію своєї резиденції у провінції Квазулу-Натал. Початковий проект передбачав оновлення системи безпеки. Натомість за $23 млн збудували басейн, клініку й амфітеатр.
Зума запевняв, що не знав, які роботи проводяться.
В бюджет країни має повернути $16 млн, за рішенням суду.
6. Позаторік у Тбілісі розпочався суд над екс-президентом Грузії 49-річним Міхеілом Саакашвілі, який зараз перебуває в Україні. Йому запропонували взяти участь у процесі по Skype. Він відмовився.
Саакашвілі та його найближчих соратників звинувачують у перевищенні службових повноважень під час розгону мітингу 7 листопада 2007 року, в організації побиття депутата й бізнесмена Валерія Гелашвілі, у відмиванні державних коштів, створенні кращих умов для в'язнів-фігурантів убивства банкіра Сандро Ґіргвліані.
Генеральна прокуратура України відмовилася вислати Саакашвілі до Грузії.
7. Пакистанського диктатора 70-річного Первеза Мушаррафа звинуватили 2013-го в убивствах священика Абдула Рашида Газі, колишнього прем'єр-міністра Беназір Бхутто й лідера белуджистанських повстанців Хана Акбара Бугті. Також інкримінували обмеження повноважень судів. 2007-го Мушарраф зупинив дію Конституції та запровадив у країні надзвичайний стан. Йому загрожувала смертна кара. Судові засідання часто скасовували через загрозу вбивства підсудного – знаходили компоненти для вибухівки, пістолети.
Торік Первеза Мушаррафа відпустили під $2,3 тис. застави.
Коментарі