Кольє вартістю понад 350 тис. грн виставили в крамниці "Ювелірна карта". Це на столичній вул. Старовокзальній. Його виготовлено із золота 585-ї проби. Важить 450 г.
— Прикраса існує в одному екземплярі, — розповідає старший продавець Наталя Тибенко, 34 роки. — Такі речі часто купують у приватні колекції. Найбільше — на виставках.
У ювелірному домі "Лобортас і Карпова" золоте кольє вважали б надто дешевим товаром. Їхні роботи є в Алли Пугачової, Олега Скрипки, Вадима Рабиновича та патріарха Філарета.
— За цю фігурку "Душа світу" нам пропонували півмільйона доларів, — співвласниця компанії Ірина Карпова показує трьох слонів на підставці. — Але ми відмовили. Це дешево. Ювеліри працювали над нею близько двох років. Після того як "Душу світу" покажуть на кількох виставках, її ціна може зрости до 2 мільйонів доларів. Точну вартість не скажу. А взагалі я не хотіла б говорити про ціни. У кризовий час не хочеться людей дражнити.
На рухомій підставці з нефриту, прикрашеній золотом, троє срібних слонів тримають срібну кулю. Усередині старовинний годинник. Йому 150 років. На кулі вигравіювали 13 сузір"їв, оздобили діамантами. Угорі — сапфір на 28 каратів.
— Одна клієнтка 12 років тому купила в нас ювелірні шахи, — продовжує Карпова. — Тепер за них пропонують удвадцятеро вищу ціну.
Найдорожчу прикрасу дому "Лобортас і Карпова" продали 2007-го. Це була каблучка "Танок янгола", оздоблена 837 діамантами. Виріб вагою 30 г занесли до Книг рекордів Гіннеса та України.
— Її придбала одна українська непублічна бізнес-леді, — говорить Карпова. Вартість назвати відмовляється.
Така каблучка може коштувати близько $1 млн, вважає 41-річний Федір Зерницький, директор київського антикварного магазину "Епоха". Це на Андріївському узвозі.
— Ексклюзивні ювелірні прикраси — вигідне вкладання грошей. Із часом лише дорожчають, не менш як на 2 відсотки щороку. Бо вони мають мистецьку цінність. Купувати варто лише роботи відомих ювелірів. Інші, навіть дуже гарні, за кілька років усе одно продаватимуться за ціною брухту.
Коментарі