У басейні за пам"ятником Леніна в центрі Ялти катають на катамаранах-"каченятах". 15 хв коштує 20 грн.
— Поряд набережна, далі пляж. Відпочивальники приїжджають сім"ями, діти просяться на "качечку". Мало хто відмовить, — розповідає 25-річний Андрій Комоцький.
Він одягнений у чорні шорти та велику зелену майку. Щоліта приїздить на сезонні заробітки із Києва. Катамарани належать чиновнику із міськради Ялти, каже Андрій. Той найняв нічних охоронців для своїх атракціонів. Платить 150 грн за ніч. Чергують у будці поряд з басейном. Андріїв заробіток залежить від виторгу.
— Я маю здати у будень півтори тисячі, у вихідний — дві. Що зверху — моє.
Цього літа привіз до Ялти водну кулю діаметром 2 м. Зроблена із прозорого поліуретану завтовшки 3–4 мм. Проріз закривається на блискавку.
— Через нього пускаємо всередину пасажира. Дивіться, — відкриває блискавку.
Притримуючи кулю за мотузку, допомагає залізти всередину Аліні, 22 роки. Та знімає кросівки, ступає всередину. Він закриває блискавку і штовхає кулю з бордюру в басейн. Дівчина радісно вищить, падаючи на спину всередині.
— Зараз вона освоїться і стане на ноги. Падати не страшно. Поліуретан м"який, проте витримує і огрядних, до 150 кіл.
Аліна спирається з третьої спроби, широко розставляючи ноги. Робить маленький крок, другий. Куля починає котитися по воді. Що ширший крок, то швидше рухається. Пробує бігти і падає.
— За півгодини це набридає. Але з першим кроком забиває дух. Відчуття, що ступаєш по воді.
Кулю Андрій купив у Києві в інтернет-крамниці. Найменша коштує 4 тис. грн. Прозорі циліндри на двох-трьох осіб удвічі дорожчі.
— Наприкінці літа їх продають дешевше десь на тисячу-дві. Ти звідки родом? З райцентру? Купи, будеш катати народ по вихідних на вашому ставку. Побачиш, за місяць-півтора окупиться. От тільки в річку чи море не можна кулю пускати: змиє далеко, — Андрій притягує кулю за мотузку. Допомагає вилізти Аліні.
За день заробляє на ній не менше 400 грн. Працюватиме в Ялті до кінця вересня.За день має не менш 600 грн.
Коментарі