Пʼятниця, 08 вересня 2017 06:26

Новачки в Польщі можуть заробити тисячу гривень за день

Автор: www.comments.ua
  Виробнича лінія заводу в Угорщині, де виготовляють телевізори ”Самсунґ”. Працювати на цьому підприємстві запрошують чоловіків, жінок і сімейні пари з України. Обіцяють забезпечити гуртожитком, гарячими обідами. Зарплата — від 12 тисяч гривень
Виробнича лінія заводу в Угорщині, де виготовляють телевізори ”Самсунґ”. Працювати на цьому підприємстві запрошують чоловіків, жінок і сімейні пари з України. Обіцяють забезпечити гуртожитком, гарячими обідами. Зарплата — від 12 тисяч гривень

У Польщі працюють 4 млн українців. Такі дані наводять українські фірми з пошуку роботи за кордоном. Через велику кількість заробітчан хорошу роботу в добросовісного працедавця знайти непросто.

— Українці масово страждають від шахраїв. Підписують офіційну угоду з ­нечесними посередниками, які беруть 50 відсотків передоплати за послуги. А потім не виконують своїх зобов'язань. Бувають такі випадки, коли посередники пропонують роботу з безкоштовним житлом за кордоном, а по факту це не так, — розповідає фахівець із підбору персоналу 52-річний Іван Петрович.

Людина, яка працюватиме офіційно, підписує договір у Польщі, а не в Україні. Тоді має 100-відсоткову гарантію працевлаштування. Перед початком роботи виготовляють медичну карту та проходять інструктаж із техніки безпеки. У випадках, коли роботодавець угоди не виконує, можна звернутися до поліції.

— Важливо підписати офіційний договір, в якому вказано норми відповідно до законодавства — скільки урожаю людина може зібрати за годину, чи скільки цеглин на будівництві покласти. Добросовісні роботодавці беруть працівників на роботу без вікових обмежень, — каже Іван Петрович. — Також не варто сліпо вірити всьому, що пропонує інтернет. Ті, хто лише сидять в офісі за 500 кілометрів від кордону й не їздять у країни, роботу в яких пропонують, зазвичай лише багато говорять й обіцяють. Прислухайтеся до тих, хто вже працював поза Україною, має досвід і надійну репутацію.

Іван Петрович влаштовує українців на роботу в Польщі, Угорщині та Чехії. Допомагає виробити візу, довозить до місця. Особисто спілкується з роботодавцями, вирішує поточні питання.

— Чеська й угорська робоча віза дорожчі за польську. Також у Чехії важче потрапити на прямого працедавця, а не посередника. В Угорщині більше вакансій для будівельників. У Чехії — на фабриках, де беруть жінок і чоловіків. Найбільше за годину заробляють на будівництві — зварники, сантехніки, плиточники, мулярі. Ті, що вміють класти камінь, робити опалубку. Також добре платять водіям-далекобійникам. Жінки — на сезонних роботах, виробничих лініях фабрик, складах.

На роботу беруть навіть без досвіду. Перший місяць навчають і платять менше. Кваліфікованим майстрам плату збільшують.

Новачки в Польщі можуть заробити тисячу гривень за день. А вже на другий місяць значно більше. Висококваліфіковані працівники отримують зарплатню від виробітку. Коли працюєш на великому підприємстві й погано вдається одна робота, можна перейти на іншу в того ж роботодавця. Якщо хочеш працювати, то завжди заробиш. За пиятику на робочому місці — одразу звільняють.

Роботу українцям знаходять на весь бажаний термін перебування за кордоном.

Зараз ви читаєте новину «Новачки в Польщі можуть заробити тисячу гривень за день». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода