неділя, 11 лютого 2007 15:30

За комунальні послуги Биченки платять удвічі менше за сусідів

Автор: фото: Євген КОЛЕСНИК
  В офісі столичної компанії ”Ікар” директор Олександр Оберемок установлює магнезитові акумуляційні елементи в конвекційному електрообігрівачі
В офісі столичної компанії ”Ікар” директор Олександр Оберемок установлює магнезитові акумуляційні елементи в конвекційному електрообігрівачі

За тиждень до Нового року 45-річний Сергій Биченко встановив електричне опалення. Від централізованого водяного відмовився, бо дорого. У грудні за трикімнатну квартиру площею 73,5 кв. м на вулиці Симоненка в місті Корсунь-Шевченківський Черкаської області нарахували 266 грн.

У кімнатах було +17°С. Биченко збирався перейти на автономне опалення. Та доки збирав гроші, ставити газові котли в квартирах заборонили. Тому зважився на електричне. Конвектор умикається вночі, в акумуляційних блоках зі сплаву магнезиту за 7–8 годин накопичує тепло, а вдень випромінює його в кімнату.

— Спершу до нас приїхали з фірми, яка ставить такі обігрівачі, — згадує Сергій Биченко. — Обміряли розміри кімнат і обрахували загальну потужність приладів. Чотирьох електроконвекторів на вісім кіловатів мало вистачити.

До них треба було провести додатковий кабель, тому по дозвіл і технічні умови на встановлення Сергій звернувся до районної електромережі. Заплатив за них 250 грн. Новий лічильник обійшовся у 800 грн. Потому написав заяву до ЖЕКу, щоб дозволили підключитися до щитка. Прокладка кабелю, польські обігрівачі "Електротермія", їх доставка і встановлення коштували 12 тис. Нове опалення ввімкнули за два тижні.

Акумуляторні електроконвектори Биченки програмують на +21°С. Так комфортніше. За січень витратили 1485 кВт-годин електроенергії на 187 грн.

— Вирахували, що на опалення нашої трикімнатної йде 87 гривень, — розказує господар. — Раніше щомісяця "палили" електрики на сотню гривень. Гарячу воду в Корсуні давно відключили, у нас стоїть бойлер. Ще є електрична сушарка для рушників, пральна машина-автомат, мікрохвильовка, праска, електрочайник, телевізор. Але за комунальні послуги платимо тепер удвічі менше за сусідів.

На опалення нашої трикімнатної іде 87 гривень

Навіть улітку корсунці щомісяця платитимуть за опалення 49 грн. Биченки — знов у виграші. Витрати на встановлення акумуляційних електроконвекторів окупляться за чотири роки. Тепер до них на оглядини ходять сусіди та знайомі. Приватні підприємці встановлюють конвектори у магазинах. На електрику переходять фельдшерсько-акушерські пункти у прилеглих селах Драбівка і Нетеребка.

У світі електроопаленням користуються півстоліття. Воно є в половині будинків у США та Канаді, в Західній Європі — у 36%.

— Поляки масово перейшли на електрику більш як 10 років тому, — зазначає 47-річний Анатолій Разводовський, керівник компанії "Укрполенергія", яка постачає акумуляційні опалювальні прилади "Електротермія" в Україну. — Росіяни виставили їм надхмарні ціни на газ, бо Польща зібралася вступати до НАТО та Євросоюзу.

Електрообігрівачі працюють 20–30 років, бо в них нема чому ламатися, пояснює Разводовський. Нагрівальні тени обкладено "цеглинами" з магнезиту, тому вони не спалюють повітря. Тепловіддача вдвічі вища за калорифери. В акумуляційних електроконвекторах установлюють ще й безшумний вентилятор. Він прискорює рух нагрітого повітря — в приміщенні стає тепло за годину. Температурний датчик відключить нагрів, щойно кімната прогріється до виставленої температури. На корпусі є регулятори нагріву і швидкості вентилятора.

— Обігрівачі можна запрограмувати так, щоб удень, коли нікого нема вдома, температура знижувалася, — каже Олександр Оберемок, 54 роки, директор компанії "ІКАР", яка встановлює системи електроопалення. — Надвечір прилад посилить віддачу тепла та встановить комфортну температуру.

У Корсуні-Шевченківському перейти на елекроопалення вже погодилися півсотні городян. Газу в багатьох селах Черкащини немає. Прокладати мережу коштує недешево. За газифікацію села Квітка (Корсунь-Шевченківський район) запросили 5 млн грн. Тоді квітчани вирішили, що дріт дешевший за газову трубу. Будинок місцевого жителя Володимира Криклі першим опалюватиметься за допомогою електрики.

Завдяки ідивідуальному котлу в квартирі площею 75 кв. м жителька смт Чабани (Київська обл.) ЛюдмилаМатвієнко, 57 років, за місяць сплачує за газ 75–80 грн. Це дешевше за електроопалення Сергія Биченка з Корсуня-Шевченківського. Але до кінця року ціни на російський газ знову зростуть. Тоді електрика стане вигіднішою.

Скільки коштують акумуляційні електрообігрівачі

Тип Потужність, кВт Розміри, см (довxширxвис) Площа обігріву, кв. м * Ціна, грн
Статичні радіатори: КОА1/1 1 49x63x19 10,9 1950
КОА2/2 2 69x63x19 14,5 2550
КОА3/2 3 92x63x19 21,8 3200
КОА4/2 4 115x63x19 29 3500
Електро-конвектори: ДОА20/2 2 65x68x26 14,5 3700
ДОА30/2 3 83x68x26 21,8 4200
ДОА40/2 4 102x68x26 29 4700
ДОА50/2 5 120x68x26 34,5 5400

*площу вказано з розрахунку, що висота приміщень 2,75 м

дані: Компанія "Укрполенергія"

Зараз ви читаєте новину «За комунальні послуги Биченки платять удвічі менше за сусідів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути