"Дорогий Святий Миколаю! Я намагався бути чемним. Подаруй мені санчата і маленькі інструменти разом. Дякую. Стас".
— Я писала записку Святому Миколаю під диктовку сина, — розповідає 29-річна киянка Наталія Литвиненко.— Він наполягав, щоб там було слово "разом", аби Миколай не подумав, що їх можна принести не в один день. Листочок приліпили на вікно, — жінка сміється. — Сину скоро три з половиною. Він насправді хотів трактор. Але подарунки вже були куплені! Ну якось я його таки переконала, щоб він замовив санки.
Киянин Максим Богуш, 6 років, уперше написав листа до Святого Миколая. Цьогоріч він пішов до школи й навчився писати. Раніше хлопчик малював свої прохання.
— Торік намалював револьвер. Мусила шукати точно такий, — розповідає мама Олена. — 19 грудня — це більше свято, ніж Новий рік. Дід Мороз може відбутися цукерками, а Миколай мусить бути з подарунком.
Малюнок хлопчик кріпить біля ліжка. Якщо подарунок невеликий, Миколай кладе його під подушку. А великий — поряд, на підлозі.
— Цього року Максим замовив саї — два довгі ножі, якими б"ються черепашки-ніндзі. Побачив їх у мультику. Думала, ніколи їх не знайду. Раптом натрапила в "Метро" на "Набір для ніндзі" за 56 гривень, там є такі ножі. Я одразу купила й заховала.
— Олег щиро вірить, що Святий Миколай і Дід Мороз існують. Хоча йому вже більше восьми років, — розповідає про сина 29-річна Тетяна Салун із Новгород-Сіверського на Чернігівщині.
Листи Святому Миколаю хлопчик пише з першого класу. Кладе їх під подушку. Цьогоріч замовив іграшкові телефон і мікрофон, дві пари колгот — для сестрички Маші, їй 1 рік. Для себе попросив фігурки ніндзь, машинку на пульті керування та диск із мультфільмами. Наприкінці листа написав віршика.
Листи хлопчик кладе під подушку
— П"ять разів переписував кольоровими пастами, щоб вийшов гарний і чистий лист, — усміхається Тетяна. — Пише й раптом запитує: "Мамо, нашій Маші колготки треба ж?". І вніс їх у список побажань.
Уночі Тетяна дістає з-під подушки листа. На його місце кладе подарунки. Якщо не зможе придбати замовленого, каже, що Миколай не зміг. Розказує, як торік син їй влаштував всеношну — не спав до третьої години.
— Щойно я до подушки, а він розплющує очі та кричить: "Мамо, Святий Микола приходив?".
А киянин Василь Іванович, 55 років, розказує, що його 5-річна онучка Даша замовила Святому Миколаю "ляльку з животиком".
— Прямо не знаю, де вона таке вгледіла, — сміється чоловік. — Дружина магазини й базари оббігала, а такої ляльки не знайшла. Тоді донька взялася шукати — й таки купила десь. Сьогодні вночі покладемо внучці під подушку.
12-річна Марія Доріченко передала свого листа татові Олексію. У списку назбиралося 15 пунктів — від мобільного телефону "Соні Ерікссон" і теплих навушників до джинсової куртки.
— Виконуватиму побажання поступово, — розводить руками Олексій. — Спершу куплю щось із зимового одягу, а мобільний телефон подарую на 8 Березня.
Киянка Маргарита Савченко, 10 років, давно мріяла про цифровий фотоапарат. Багато її однокласниць такі вже мали. Дівчина написала листа Миколаю, намалювала себе з фотоапаратом у руці. Де живе святий, вона не знала, тому просто кинула у скриньку. Адреси не написала. Вирішила, що поштарі знають, куди слід надіслати його.
— За кілька днів наша поштарка Світлана передала листа мені, — розповідає 46-річний Юрій Савченко, батько дівчинки. — У "City.com" купив доньці тонкий фотоапарат "Олімпус" за 700 гривень.
Коментарі