На початку цього місяця в салонах оператора мобільного зв"язку life:) з"явився ноутбук "Імпрешн" із процесором "Інтел Центуріон". Його створила вітчизняна компанія "Навігатор". У ноутбуці встановлено оперативну систему Віндовс Віста з можливістю бездротового зв"язку з Інтернетом через телефон — блютуз чи Wi-Fi. Компанія гарантує швидкість з"єднання до 236 Кб/с. Рахунок можна поповнювати картками мобільного зв"язку.
Для передачі даних через бездротовий Інтернет є дві технології — EDGE/GPRS і 3G. Перша годиться для більшості сучасних телефонів. Працювати можна усюди, де є мобільний зв"язок вашого оператора. За технології 3G швидкість прийому та передачі даних більша, але покриття обмежене великими містами.
— Програму для бездротового виходу в інтернет із нового ноутбука допоможуть інсталювати на місці наші працівники, — каже начальник відділу зовнішніх зв"язків life:) Надія Лубніна, 25 років. — Лептоп коштує 5099 гривень.
Із мобільним ноутбуком life:) покупці отримують безкоштовний інтернет-трафік до кінця року. Контрактним абонентам дарують 1 Гб трафіка щомісяця. Для тих, хто користується картками поповнення, — 100 Мб. Акція триває до 1 вересня.
Бездротовий доступ до Інтернету надають також оператори "МТС", "Київстар", "Піплнет" і "Ютел". Для з"єднання використовують виносний модем у вигляді USB-флешки або PCMCIA-картки. Їх продають у салонах мобільного зв"язку.
Підключитися до Інтернету можна лише через одного з операторів. На модем іншого провайдера ноутбук вже не налаштується, доведеться переустановлювати програму. Тому вибираючи оператора мобільного Інтернету, віддають перевагу мережі з найбільшим покриттям.
— Останнім часом стають популярними 3G-модем-флешки, — розповідає Костянтин Бондарюк із салону МТС, що в столичному торговельному центрі "Глобус". — Швидкість передачі сигналу становить приблизно півтора мегабайта за секунду. Він ідеальний для роботи у великих містах.
У салоні МТС модуль за технологією 3G коштує 1170 грн. Щоб користуватися таким модемом, укладають контракт. Уклавши його на два роки, можна купити 3G-модем за 250 грн.
Рахунок поповнюють картками мобільного зв"язку
Флешка чи PCMCIA-картка, які дозволяють приймати сигнал за технологією EDGE/GPRS, у МТС коштує 799 грн. Укладати контракт не потрібно. Поповнювати рахунок можна картками мобільного зв"язку.
Киянин 29-річний Ярослав Маноха рік користується мобільним Інтернетом "МТС Коннект" за технологією 3G. За контракт щомісяця платить 100 грн. У столиці й околицях якість прийому хороша. Однак за кордоном послугою 3G українських операторів скористатися не вдасться.
— У Москві 3G від МТС за моїм українським контрактом не працює, — розповідає Маноха. — Там доводиться використовувати як приймач мобільний телефон "Нокія", підключаю його через GPRS. Коли працюю в Інтернеті, зателефонувати, як у "Піплнеті", вже не вдасться. Доводиться виходити з мережі.
Щоб сигнал був чітким і в бетонних висотках, Маноха радить до виносної антени флешки прикріпити шматок дроту.
Виносний модем не завжди гарантує високу швидкість роботи в мережі. Багато залежить від покриття мобільного оператора.
— Швидкість передачі сигналу важко розрахувати, — розповідає 24-річний Андрій із Києва. — Я кілька років користуюся USB-модемом "Піплнет". Буває, що сторінка відкривається кілька хвилин. Лептоп показує швидкість на момент підключення, а згодом вона може бути нижчою.
42-річний киянин Віктор Деренюк у відрядженні вмикає мобільний Інтернет, як приймач використовує телефон "Нокія". Підключає його до ноутбука через USB-дріт.
— Раніше, коли користувався вай-фаєм, траплялося, що ноутбук бачить сигнал, починаєш підключатися, а зв"язок уривається, — розповідає Віктор. — Мобільний інтернет у цьому плані кращий. Щойно телефон через USB-дріт підключаю до ноутбука, на екрані з"являється стартова інтернет-сторінка.
На час дзвінка інтернет-зв"язок тимчасово припиняється.
У "МТС Коннект" укладають контракт
Щоб підключитися до Інтернету за технологією 3G у "МТС Коннект", укладають контракт. Найдешевший пакет "Коннект 50" на 600 Мб коштує 50 грн. За підключення беруть аванс — 100 грн. Найдорожчий "Коннект 200" із трафіком 10 Гб коштує 200 грн. Підключають за 250 грн. Вартість 1 Мб при цьому зменшується до 2 коп.
В оператора "Київстар" у найдешевшому інтернет-пакеті "XL" вартість 1 Мб становить 5 коп. Щоденна абонплата — 5 грн. Безплатного трафіка немає. Наступні пакети передбачають щомісячну абонплату від 25 до 200 грн. Залежно від пакета збільшується обсяг безкоштовного трафіка від 10 до 1 тис. Мб. Натомість вартість мегабайта зменшується із 2,5 грн до 3 коп.
"Піплнет" теж заохочує частіше користуватися мобільним Інтернетом. Початковий пакет "0,5G" коштує 195 грн. Вартість 1 Мб — 10 коп. У пакеті "20G", який ще називають необмеженим, 1 Мб коштує 2 коп. Однак місячна абонплата становить 395 грн.
Коментарі