"У березні відвідала Польщу. Там вперше у кафе спробувала зупу помідорову. Настільки сподобалась, що тепер майже кожного дня готую", - розповідає студентка із Вінниці Мар'яна Філик, 21 рік.
Ця страва чимось схожа на наш український борщ, але зупа гостріша за смаком і туди кладуть інші продукти. Дуже популярна вона на заході України і там її готує кожен по-своєму.
"У 2 літри кип'яченої води кладу свинину, але можна філе курки і навіть яловичину. Хто як полюбляє. Поки м'ясо вариться, заливаю 3-4 помідори окропом. Це для того, щоб зняти з них шкірку. Потім перетираю помідори через сито і кладу до каструлі. На олії підсмажую моркву і цибулю до золотистого кольору й теж кладу до каструлі, додаю лавровий листок. Зупу можна готувати з макаронами або з рисом. Мені до вподоби з макаронами. Можна кидати різні за формою, але не спагеті. Часто роблю сама макарони з тіста. Для цього беру борошно, яйця, воду й сіль. Вимішую тісто, розкатую його і ножем ріжу на довгуваті полоси. Кладу макарони у морозилку, щоб затверділи".
У Польщі зупу готують з макаронами. З рисом її варять на західній Україні.
"Після того як кинула макарони, додаю спеції: базилік, чорний перець, суміш італійських трав. Як зупа зварилась, даю їй годину настоятись. Так смачніше. Можна подавати зі сметаною".
Ця страва не рекомундується людям, які мають хвороби шлунково-кишечного тракту, адже вона досить гостра.
"Взимку до страви додаю консервований томатний сік або сік із пакетів, - пояснює Мар'яна, Теж виходить смачно."
Коментарі
14