Четвер, 10 лютого 2011 17:02

Два будинки провалюються в шахту

Василь Гончаренко, 55 років, міський голова Ватутіного Звенигородського району, просить облдержадміністрацію виділити кошти на придбання житла для двох родин. Оселі на вул. Суворова,17 і 19 руйнуються, бо під ними містяться вуглевидобувні шахти. Господарі змушені жити у родичів.

— Ще до війни під містом були шахти. Але в якому саме місці підземні пустоти — невідомо, бо у війну згоріли всі документи, — каже заступник мера Олександр Заборовець, 47 років. — Тому й роздавали після війни дозволи на будівництво, не знаючи, чия хата буде над шахтою.

Забудови 1960 років. У 1990-х фундаменти почали просідати, стіни дали тріщини. 2006-го комісія міськради після обстеження дала висновок, що жити там не можна.

— Не те, що будинки можуть полетіти прямо в шахти, але можуть впасти стіни, покалічити людей, — пояснює Олександр Анатолійович. — Купити два будинки чи квартири людям наш бюджет не дозволить.

— Я сам був в обох будинках, — каже 53-річний Олександр Криворучко, начальник головного управління з питань надзвичайних ситуацій ОДА. — В одному підлога геть провалилася. В дірку кинув 5 копійок, то й не почув, коли впали.

У Ватутіному в окремих місцях поклади бурого вугілля містяться на глибині 20–30 м. У довоєнні роки вугілля видобували через вириті на кшталт колодязів шурфи.

Однокімнатна квартира у місті коштує до $20 тис., двокімнатна — 20–25 тис., трикімнатна — в межах 30 тис. Дім — від $30 тис.

Зараз ви читаєте новину «Два будинки провалюються в шахту». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1036
Голосування Скільки часу Олексій Михайличенко протримається на посаді головного тренера київського "Динамо"?
  • 1) до зими
  • 2) до літа
  • 3) два роки
  • 4) повністю відпрацює трирічний контракт
Переглянути
Погода