Якщо хтось вважає, що депутати представляють в парламенті інтереси своїх виборців, полиште ці наївні фантазії. Депутати представляють в парламенті інтереси тих, хто їх прямо винаймає, фінансує передвиборчі кампанії, дає (або не забирає) долю в бізнесі, тобто олігархів та олігархічні угруповання (так звані "клани"). Чим потужніше їхнє представництво у Верховній Раді, тим більші їхні шанси "задавити" конкурентні угруповання і тим ширші можливості модифікувати законодавство відповідно до власних бізнес-інтересів. Про те, як структури, пов'язані з держфункціонерами (та їхніми братами, кумами і сватами) отримують преференції, тендери і т.д – годі і казати.
Ось свіженький приклад, знов про "мобілки", які не дають спокою нашим нардепам. На цей раз з антинародною ініціативою виступив "регіонал" Юрій Воропаєв. Поки всі були зайняти післявиборчою метушнею, він зареєстрував законопроект № 11387, згідно якого пропонується скасувати нульовий тариф на переговори в мережах мобільних операторів, встановивши мінімальний тариф близько 20 копійок за хвилину. Передусім це стосується "Київстар" та МТС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Важку промисловість контролюють п'ятеро олігархів
На думку Воропаєва, це конче потрібно для боротьби з недобросовісною конкуренцією. Мовляв, нульова тарифікація призводить до збитків у інших кампаній і (sic!), скороченню надходжень до бюджету. Щоправда, Воропаєв не зазначив, до якого саме бюджету.
Як кажуть злі язики, Воропаєв мав на увазі бюджет "Сістем Кепітал Менеджмент" - фінансово-промислової групи Рината Ахметова. Справа в тому, що на початку 2000-х Воропаєв сам працював в структурах СКМ, а по-друге – що удар по конкурентоспроможності "Київстару" та МТС виведе в топ оператора "life:)", що належить стуктурам... того самого Рината Леонідовича!
В цьому сенсі дуже зворушливо виглядає заява Воропаєва, що він не хотів би довіряти регуляцію цього питання чиновникам (тобто Нацкомісії з регуляції у сфері зв'язку та інформатизації), бо вони, мовляв, можуть вирішити питання на користь одного з гравців. Сам же Юрій Миколайович, ясна річ, ні на чий млин воду не ллє...
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тарифи на телефонний зв'язок можуть підвищити - ЗМІ
Наскільки це ускладнить життя пересічному українцю, зрозуміло і без додаткових пояснень. А загалом, дана ініціатива прекрасно ілюструє, яким чином функціонує сучасна українська політична система.
Та якби ж то все лишалося на рівні звичайної (хоча і надзвичайної за масштабами) корупції! Насправді деградація політико-економічних та соціальних відносин вже сягає буквально феодалізму. А як інакше називається ситуація, коли президент та прем'єр-міністр неприховано протягують у депутати власних дітей. Та що там дітей – Микола Янович взагалі свого масажиста просував у нардепи! Благо, той ганебно провалився на своєму окрузі... Не здивуюся, якщо той таки Воропаєв завтра запропонує законопроект про наслідування президентського крісла і успадкування депутатського мандату нащадками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобільним операторам офіційно заборонили стягувати плату за з'єднання
Щоправда, "воропаєви" не врахували, що українське суспільство (принаймні, певні соціальні групи) вже наїлися цього феодального капіталізму донесхочу. "Гречка", протекція і "бабло" в багатьох округах не спрацювали. Навіть в Луганську ставленик Олександра Єфремова "пролетів" над своїм округом, як фанера над Парижем. Власне, через це вибори і були надзвичайно брутальними і брудними, бо обіцянки і "гречка" вже не гарантують перемоги.
Втім, для оптимізму поки що серйозних підстав немає – переконливу більшість у новій Верховній Раді будуть мати ті ж таки ставленики олігархів: біло-блактині, екс-помаранчеві та інших кольорів. Що ж до нульових тарифів, сподіваймося, аби парламентське лоббі "Київстару" та МТС виявилося потужнішим за ахметівське.
Комментарии
46