Ексклюзивы
четверг, 20 ноября 2008 17:31

Засоби з різким запахом можуть викликати алергію

42-річну Наталю Стеценко із Черкас п"ять років турбують висипи на руках. Дослідження показало, що це алергія на компоненти, які входять до складу миючих засобів.

— Мила все в гумових рукавицях, — розповідає Наталя. — Не допомогло, висип став ще більше розповсюджуватися. Особливо навколо обручки. Я перестала її носити. Думала, алергія на метал.

Стеценко звернулася до дерматолога. Він порадив жінці не вдягати рукавиці, а  використовувати лагідніші засоби для миття.

— Людям, які схильні до алергії, треба бути обережними з пральними порошками, засобами для миття посуду й по догляду за меблями, — пояснює лікар-дерматолог 49-річний Анатолій Пономаренко.— Вони посідають першість серед усіх алергенів. Ознаки реакції на синтетичні засоби — почервоніння шкіри, набряки, висип. Купуючи засоби, треба цікавитися, яке піноутворення. Брати той, що менше піниться. Якщо ж піни багато, це означає, що значна кількість агресивних речовин, які й викликають алергію. Варто звернути увагу на запах хімічних засобів. Штучні аромати шкідливі для дихальних шляхів. Дратують слизову оболонку носа, утрудняють подих, викликають кашель. Вони можуть призвести до набряку Квінке і сприяти розвитку астми. Найбільше викликають алергію засоби з різким запахом, на упаковках яких є позначка "Свіжість" або цитрусові й фруктово-ягідні.

Найчастіше від алергії страждають блондинки, в них тонка чутлива шкіра.

Сейчас вы читаете новость «Засоби з різким запахом можуть викликати алергію». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

Оставлять комментарии могут лишь авторизированные пользователи

Голосов: 1332
Голосование Что будете делать в карантин выходного дня?
  • То же, что и всегда. Карантин - неэффективен
  • Проведу время с пользой дома
  • Если все закрыто - буду гулять на свежем воздухе
  • Пообедаю в "Велюре" Николая Тищенко
  • Какой такой карантин выходного дня? Впервые слышу
Просмотреть