I am sugar-free. Чи дійсно цукор – суцільна шкода?

Це не рекомендація накинутись на цукерницю, а тверезий погляд не речі

Столовий цукор – 100-відсотковий вуглевод, простий та швидкий, 50% якого складає фруктоза. В цукрі немає ні вітамінів, ні мінералів, ні клітковини. Шкідливий? А от і ніт!

Як на рахунок контексту? Хто їсть цукор? Скільки? Що він їсть, окрім цукру? Чи переїдає він? Як інтенсивно, часто та тривало напружуються його мʼязи?

Племена хадза – люди, які живуть на півдні Африки та ведуть спосіб життя наших предків (мисливці-збирачі). Харчуються переважно дичиною та різними бульбами. А оскільки ця їжа бігає або ховається в землі, хадза змушені добряче ворушити своїм тілом, щоб її добути. Смаколиками ці люди теж не обділені: 15% їхнього добового калоражу складає мед диких бджіл. Тобто вони щодня споживають десь 100 грамів меду! І я нагадаю, що мед – це цукор. Так, оповитий міфами про цілющість, натуральність, корисність, неймовірну кількість вітамінів та мінералів... Та насправді мед з цукром різниться не більше, ніж права і ліва половини вашого обличчя. Мед дорівнює цукор, запам'ятали? Рухаємось далі…

Цукор звинувачують у серцево-судинних захворюваннях, неалкогольній жировій хворобі печінки, цукровому діабеті і, звісно, ожирінні

Цукор звинувачують у серцево-судинних захворюваннях, неалкогольній жировій хворобі печінки, цукровому діабеті і, звісно, ожирінні. В хадза цього всього немає. В людей, які щодня поглинають 100 грамів цукру, немає ані зайвої ваги, ані метаболічних захворювань. Що, ваша картина світу щойно рухнула, як картковий будиночок?

Не сприйміть це як рекомендацію накинутись на цукерницю. Навряд чи ви так багато рухаєтесь, як ці люди, і харчуєтесь абсолютно натуральною їжею. Мені здається, що рекомендація ВООЗ зменшити споживання доданого та вільного цукру максимум до 10% від калоражу, є розумною. Тобто до 50 грамів цукру в день можна їсти. Але врахуйте, що сюди відноситься не тільки цукор і мед, але й всі продукти, куди він був доданий (кетчуп, хліб, печиво). Сюди ж відносяться фруктові соки. О, тут одна блогерка казала, що фреші дуже корисні, а от ВООЗ вважає їх цукром. Упс...

Проблема антицукрової тусовки в тому, що вони вселяють людям ідею, що цукор – зло. Ті ж, в свою чергу, пробують від нього відмовитись, а коли не виходить (а не виходить обов'язково), винуватять себе в слабодухості. Тоді як слабодухість – ще одна казка.

Казка, що калічить долі.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі