Пʼять лайфхаків, які допоможуть схуднути
Поріг стійкості в кожного свій, і якщо навчитись його правильно уникати, то у твоєї фігури мрії з'явиться шанс
Якщо тебе заманюють схудненням за суперметодикою і без зусиль, біжи – тебе дурять. Тому що схуднення – завжди зусилля, бо це змагання із:
– лінощами, які є нашою людською сутністю;
– намаганням нашого дикого організму зберегти "статус-кво": він не хоче змінюватись.
Але є деякі хитрощі. Знаєте приказку "мудрий в гору не піде, мудрий гору обійде"? І дійсно, не будьмо твердолобими та впертими сміливцями. Тому пропоную прийняти як аксіому таке твердження: в кожного з нас є поріг – грань, до якої ми здатні терпіти.
Наведу наочний приклад. Набравши повні груди повітря, ми затамовуємо подих, змагаючись з друзями, хто довше (всі так робили в дитинстві). Хто переможе? Той, що готовий довше терпіти, боротись із дискомфортом, спричиненим накопиченням CO2 в крові. Відмова буде моральною, ніяк не фізіологічною. Фізіологічна відмова у цьому випадку – втрата свідомості.
Ну, можливо, переможець наділений більшою буферною ємністю крові, але навряд чи. Поріг стійкості в нього вищий.
Поріг в кожного свій, і його варто всіляко уникати. Якщо ж перейдеш його, то зробиш "вдих поразки" перед жиром.
Пять способів віддалення від порогу.
1. В супермаркет – ситим.
Згадай, що відбувається з тобою і яка їжа опиняється у твоєму кошику, коли ти з бурчанням у шлунку опиняєшся в продуктовому магазині. Все, що не твоє по праву (за дієтою), стане твоїм обов'язково. Тому: поїв, а тоді "на закупи".
2. Вдома не тримай нічого зайвого з їжі.
Ти можеш їсти ВСЕ і худнути. Але найбільш смачнющу і калорійну їжу вдома можна не тримати у великій кількості. Алгоритм має бути таким: купив свою "дозволену" порцію – приніс до хати – з'їв – забув.
Алгоритм має бути таким: купив свою "дозволену" порцію – приніс до хати – з'їв – забув
Щоправда, втілити такий лайфхак в реальність непросто. Адже ми не раки-самітники, живемо сім'ями, які часто не хочуть підтримати скульптора свого тіла, а хочуть вживати морозиво та тістечка. Боротись з ними варто, бо такі умови співіснування всім будуть корисні (вони також будуть харчуватись більш корисно).
3. Застілля почни з некалорійної їжі.
Заповни шлунок овочами, грибами, гарнірами зі складних вуглеводів та нежирним м'ясом, і місця там для висококалорійних смачностей лишиться небагато.
4. Правило п'яти хвилин.
Часто нам ліньки тренуватись, це нормально, ми ж люди. Прояви силу волі, запусти двигун, а далі буде легко. І це не мої фантазії, а факт: перших пʼять хвилин тренування організм впрацьовується, це так і обзивається – ефект впрацювання. Перетерпи перших пʼять хвилин, далі адреналін зробить все за тебе. Просто почни!
5. Міряйся, зважуйся.
Злітають штани – хороший індикатор, але цифри об'єктивніші. Намалюй графік і кожних два тижні вноси туди нові дані. Це мотивує. А мотивація – рушійна сила.
Стань грамотним полководцем. Суперник сильніший, але хитрощами його можна подолати
Стань грамотним полководцем. Суперник сильніший: військо більше вашого, ще й кіннота там одна (голод, лінь, харчові звички, економний фенотип). Тільки хитрощами! Стань стратегом – і ворог впаде (тобто жир зійде)!
Коментарі