Меркель хоче зустрітися із Зеленським. Це серйозний політичний хід

Українська позиція щодо "Північного потоку-2" повинна бути жорсткою і чіткою

Запрошення, яке зробила українському президенту федеральна канцлерка Німеччини - це не просто данина протоколу.

І навіть не бажання обговорити, як оживити "нормандський формат" - зрозуміло, що без готовності Володимира Путіна брати участь у врегулюванні кризи на Донбасі переговори на цю тему між Меркель і Зеленським є беззмістовними, - пише Віталій Портников для Еspreso.tv.

Але те, що федеральна канцлерка хоче зустрітися з українським президентом якраз напередодні своєї поїздки до Сполучених Штатів - це серйозний політичний хід. Як відомо, однією з головних тем переговорів між президентом США і федеральною канцлеркою Німеччини повинна стати доля "Північного потоку-2". Після переговорів із Зеленським Меркель може впевнено говорити з Байденом, що її країна враховує позицію Києва - ось, розмовляла із Зеленським, буквально вчора. Більш того, на цьому тлі нівелюється значимість поїздки самого Зеленського до Вашингтону - у тому, що стосується "Північного потоку-2". Тому що Зеленський прибуде до Сполучених Штатів - якщо взагалі прибуде - вже тоді, коли Байден і Меркель про все остаточно домовляться.

Зеленський прибуде до Сполучених Штатів - якщо взагалі прибуде - вже тоді, коли Байден і Меркель про все остаточно домовляться

Тому Зеленський повинен прибути до Берліну із незаперечними аргументами, які повинні довести критичність завершення будівництва "Північного потоку-2" саме для безпеки України. Якщо мова піде про гроші, компенсації, роботу газотранспортної системи - не сумнівайтеся, з усім погодяться. Гроші дадуть, і навіть більше, ніж попросять. І Байден буде цим цілком задоволений. І разом із Меркель буде домовлятися з Путіним про те, щоб після запуску "Північного потоку-2" українська ГТС продовжувала діяти. І Путін з усім цим погодиться, щоб вже через кілька місяців або років все порушити. Ну, припустимо, доведеться терміново ремонтувати російську частину газопроводу. Або, як про це попереджав міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, буде влаштована диверсія на українській ГТС. І будемо ми без грошей, без транзиту, однак із гарантіями - як у випадку з Будапештським меморандумом.

Тому українська позиція повинна бути жорсткою і чіткою. Зеленський не повинен допустити, щоб у Берліні маніпулювали українськими національними інтересами і представляли цю маніпуляцію як сердечну злагоду.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі