Ще кілька корупційних скандалів у "Слузі народу" і Зеленський скаже, що їх не знає

Конверт – це головна партія парламенту. Там, як би партії не називалися, все одно рулять зелені папірці

Партія "Слуга народу" не носій рейтингу. Якби вона називалась "Зе-партія", то була б ні гіршою, ні кращою. Це така нейтральна, аморфна структура, носій потенційних корупційних ризиків.

Якщо рейтинг Зеленського просяде нижче 30%, то у СН до кінця року буде менше 15% і вона втратить лідерство.

По-друге, якщо цьогоріч рейтинг Зеленського сяде нижче 30%, це може означати, що термін до кінця він не добуде. Рейтинг 73% конкуренти не вміють розбирати, бо це віра, надія серед виборця. А 30% - розберуть.

Виходить, все що до 30% - команда розвалює сама. Через різні корупційні скандали, неналежну поведінку, стратегічні помилки.

Якщо Зеленський просяде нижче 30%, політичні конкуренти можуть загнати його у глухий кут і дати уряд, на який він взагалі не впливатиме. А під носом буде шалена корупція.

Зараз "Слуга народу" – найбільш поінформована партія з точки зору, що буде за тиждень-два. Оскільки Банкова – головний законодавець політичної моди в країні. "Слуги" першими перед місцевими виборами почали вішати борди. Всі зрозуміли: ага, якщо вони заплатили за борди, значить кампанія буде.

У підготовці партії Зеленського до виборів депутати шукали відмазки, щоб не йти у мери обласних центрів. Зеленський думав, що вони готують суперпереможні кампанії. А вони готували причини, чому не можуть піти.

Якщо порівнювати з футбольною прем'єр-лігою, то СН виглядає командою, яка може вийти до Ліги чемпіонів. Але зливає за гроші матчі, бо там грати не хоче.

Якщо порівнювати з футбольною прем'єр-лігою, то СН виглядає командою, яка може вийти до Ліги чемпіонів. Але зливає за гроші матчі, бо там грати не хоче

Люди, які рік тому могли взяти всі міста-мільйонники, всі обласні центри, сьогодні змагаються за 5-6. Або не хочуть вигравати, або втратили шанс на великі зміни.

Після корупційного скандалу з нардепом Юрченком може з'явитися ще таких 3-4 і далі ситуація з рейтингом буде неконтрольована, може піти стрімко донизу. Люди будуть розчаровуватися.

"Слуги народу" давно не виходили до людей. Половина заховались за мандати, отримують свої конверти і у них все прекрасно. Їм місцеві вибори не потрібні. А громадяни, які голосують, вони ж чекають, що великий образ Зеленського зараз прийде на місця і вирішить проблему у селі, місті. А виявляється, що на місцях не видно, як виглядає ця команда. Бо там нікого на вибори не поставили. А потім буде велика хвиля розчарування. І "давайте зробимо їх" вже може не пройти.

Зараз не видно, що команда Зеленського сиплеться. Навіть Юрченка генпрокурор не здає. Карати можуть всередині команди. Наприклад, декілька голів ОДА йдуть у мери. Карають так.

У команді немає гучних відставок. Навіть можлива відставка уряду не буде означати, що команда сиплеться. Команда – це Банкова і частина фракції.

За рік "Слуга народу" виглядає як медійний бренд, але партії по факту ще немає. Думаю, вони і не хочуть. З БПП теж партію не зробили, зараз вона більше схожа на секту фантів Порошенка.

Не виключаю, що через корупційні скандали, коли СН понизиться в рейтингу, Зеленський скаже: "Я їх не знаю. Не маю відношення до парламенту, це окрема гілка влади. Партія перейменовується". Дистанціюється. Мовляв, це якісь "чорти", одні злодії, а він чесний. Щоб не мати токсичного удару по собі. Але не публічно буде домовлятися із тими, з тими.

Парламентом сьогодні управляють не партійні ресурси, а корупція

Президенту, маючи рейтинг і прокуратуру, можна не мати партії, але мати конституційну більшість у парламенті. За великим рахунком, парламентом сьогодні управляють не партійні ресурси, а корупція. Конверт - це головна партія парламенту. Там, як би партії не називалися, все одно рулять зелені папірці

Ситуація із партіями в Україні така, що вони менш впливові, ніж телевізійні канали. Ними ніхто не хоче займатися. Якщо якась посиплеться, люди скажуть: ну і що. Голосують не за партію, а за її лідера. А діяльність партії імітується. Як із пожертвами від пенсіонерів "Батьківщині" Тимошенко.

Микола Давидюк, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода