Мед не має переваг над цукром
Надлишок і того, й іншого перетворюється на жир
"Я не можу без солодкого жити", - кажуть мої пацієнти.
І як я їх розумію. Любов до солодкого у нас з молоком матері, з ним ми скуштували свій перший цукор у житті - лактозу.
Потім "присіли" на білий цукор (сахарозу), який виявився всюди - від солодких лимонадів до тістечок і соусів.
Але білий цукор лікарі назвали "білою смертю" і ворогом талії. Тоді всі дружно перейшли на мед, тим більше, що українці і мед з пасіками і бджолами - то як частина національного колориту.
Якщо погуглите про мед, особливо, на "медових" сайтах, то виявиться, що мед - ліки мало не від усіх хвороб, бо там "багато вітамінів, мікро та макроелементів, амінокислот" і ще багато чогось.
Мед - майже чиста фруктоза, а всіх інших компонентів - лише сліди
Але у перерахунку на співвідношення цукру (фруктози) та всіх корисностей, виявиться, що це майже чиста фруктоза, а всіх інших компонентів — лише сліди.
Незважаючи на таке милозвучне слово, фруктоза мало того, що не корисна, а ще й дуже шкідлива.
Багато доданої фруктози містять солодощі "для діабетиків" - цукерки, вафлі, печиво, шоколад.
Незважаючи на всю солодкість, глюкоза та фруктоза по-різному себе ведуть в організмі: глюкоза вимагає інсуліну, щоб потрапити в клітини м'язів, печінки та інших тканин, а фруктоза - ні. Саме через це її до цього часу рекомендують діабетикам, правда, замовчуючи або не відаючи, що на цьому її "переваги" над цукром закінчуються, а з'являються набагато гірші наслідки — ще швидше руйнування і без того зруйнованих судин, ще швидше прогресуючі діабетична ретинопатія та нейропатія.
Якщо прослідкувати за "поведінкою" фруктози в організмі до кінця, то виявиться, що вона (аж 50%) також перетворюється на глюкозу, а у здорових людей - 30% глюкози перетворюється на жир, просто, щоб Ви мали на увазі. У людей з порушеним вуглеводним і жировим обміном понад 70% глюкози перетворюється на жир.
Надлишок і того, й іншого цукру перетворюється на жир, що сприяє розвитку ожиріння.
Коментарі