Україна живе у брехні, починаючи з Конституції

Поки ми не станемо чесними із собою – будемо бідними і невільними

Україна живе в брехні. І люди сприймають це як щось нормальне. А для мене чесність - це цінність.

Брехня починається з Конституції - основного закону за яким живе суспільство. Там написано про безкоштовне право на освіту. На охорону здоров'я. Про право на працю. Про верховенство права. Всього цього немає.

Наша боротьба з корупцією - брехня. НАЗК видає приписи за кожну кому в декларації. А в цей час відміняють покарання за незаконне збагачення. На кожного реформатора відкрита справа. А ті, хто обібрав державу на мільярди доларів, дають пихаті інтерв'ю про те, як не потрібно слухати МВФ і іноземних партнерів.

Наші ЗМІ - це окрема розмова. Всі чесні, але майже всюди можна запустити чорнуху за гроші.

У суспільстві повно карго-культів. Лідери думок створюють книжкові клуби і пишуть про свої бібліотеки з тисячами книжок. Усі постять фотки з книжками, які купили на заправці або Книжковому арсеналі. Але більшість цих книжок назавжди залишаються непрочитаними.

Можна реформувати банківську систему і закрити десятки шахрайських банків. А інститути і університети, які дерибанять землю і продають дипломи і дисертації, чіпати не можна

Наша наука і освіта. Тут взагалі. Виявилось, що можна реформувати банківську систему і закрити десятки шахрайських банків. А інститути і університети, які дерибанять землю і продають дипломи і дисертації, чіпати не можна. Борису Патону 100 років. Так розумію, що науковці просто мають чекати поки він помре. Минулий президент проігнорував реформу науки і замість її підтримки створив свій окремий фонд перед виборами. Куди пішли ці гроші?

Вчора я написав про мову. Про те, що не можна забороняти англомовні освітні програми. Мені відповіли юристи - зроби схемку, викладай англійською і постав якісь курси українською, які ніхто не буде відвідувати. А я не хочу це робити. Бо це брехня. Я пам'ятаю себе студентом в Київському політехнічному інституті. Тоді потрібно було вивчати охорону праці. Курс був. Ніхто туди не ходив. Залік давали всім просто так. Коли були перевірки, то нас попереджали і ми приходили. Все виглядало ок. Також пам'ятаю, що потрібно було займатись спортом. Туди теж ніхто не ходив. Залік ставили за пляшку шампанського. Я не хочу, щоб таке продовжувалось в освіті.

Наші законодавці вважають, що любов до української мови можна привити силоміць, через штрафи. Але і це брехня

І ще. Наші законодавці вважають, що любов до української мови можна привити силоміць, через штрафи. Але і це брехня. Це карго-патріотизм. Краще витратьте гроші на розвиток української культури і дайте більше влади Жадану, Грицаку, тощо.

ФОПи і лібертаріанство. Бізнес не хоче платити податки. Але маскує це під якусь моральність з назвою "за вільні ринки". Що ж тоді ніхто не виходить боротись за вільні ринки і невтручання держави, коли приходить СБУ трясти бізнес? Ні, тоді розмови про ідеологію закінчуються і починаються договорняки.

Але останнє і найголовніше - наша влада. Наші політики. На фасад ставлять хороших людей, реформаторів. А в цей час, тишком-нишком, через суди і правоохоронні органи роблять свою справу. Віджимають активи, встановлюють смотрящих, прикривають контрабанду і хабарництво.

Поки ми не станемо чесними із собою, поки ми не перестанемо себе дурити, поки ми не зрозуміємо, що простих рішень немає - ми будемо бідними і невільними.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Яцек Павліцький Редактор міжнародного відділу Newsweek Polska
Володимир Гевко Маркетолог
Майкл Дракман Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні
Дар'я Лазарєва Експертка відділу клімату та транспорту ГО "Екодія"
Юрій Ніколов Співзасновник видання "Наші гроші"