Куди найвигідніше вкладати гроші

Перестаньте скаржитися на життя і розберіться, як інвестувати в американські акції

Як добре було жити в середині 2000-х! Гроші в країну текли рікою, економіка росла, як на дріжджах - до 12% за рік. Компанії купували і продавали. Машин і квартир, куплених в кредит, не було тільки у ідейних бомжів, які обрали свободу, як домінуючий принцип існування. Люди повірили, що фінансове щастя і спокій даровані назавжди, як компенсація за труднощі 90-х.

Для багатьох настав час розслабитися. І можливість була, адже в ті золоті часи банки були щедрі і запросто платили власникам валютних депозитів більше 10%. Продавши бізнес за мільйон і поклавши гроші в банк, можна було розраховувати на щорічну ренту в розмірі чесних і прозорих $100 тисяч. Здавалося, фінансове благополуччя триватиме вічно. Хіба хтось думав про ризик?! Гучні імена іноземних банків, що заполонили в ті часи країну, були цілком достатньою гарантією безпеки заощаджень, - пише Іван Компан для NV.ua.

У ті золоті часи банки були щедрі і запросто платили власникам валютних депозитів більше 10%

Але, хочемо ми того чи ні, а хороші часи не можуть тривати вічно. Ось і фінансове щастя новоявлених рантьє почало давати тріщину. Спочатку вниз поповзли ставки. Як зворотний відлік при польоті в космос, тільки з дуже гірким присмаком, оголошувалися відсотки за валютними депозитамих: "Десять, дев'ять, вісім... Приїхали!".

Вкладники заметушилися в пошуках виходу. Одні шукали його в банках з не настільки гучними іменами, але більш високими відсотками. Добре знаємо, чим це для них закінчилося. Інші розсудливо знизили витрати і змінили стиль життя до розмірів нової ренти. Але ставки продовжували знижуватися, банки відмовлялися повертати гроші, система розвалювалася на очах. Бажання "заробити" поступово витіснялося надією "зберегти". У кінцевому підсумку, ми прийшли до повністю європейської ситуації, коли маючи в банку мільйон, його щасливий власник заробляв зовсім нічого. Ось і постали представники середнього українського класу перед вибором – або мільйон починай проживати, або нові можливості для заробітку шукай.

Бажання "заробити" поступово витіснялося надією "зберегти"

Проживати – діло дурне, нехитре і, що найгірше, недовге. Які альтернативи? Новий бізнес? З мільйоном, звичайно, стартувати можна, але час фантастичних можливостей пішов, та й сили вже не ті, щоб в активне підприємництво лізти. Ось і кинувся народ, як навіжений, квартири скуповувати. Одну, другу, третю, збільшуючи витрати на утримання, грузнучи в управлінні і, врешті-решт, розбазарюючи капітал, що танув, як сніг на сонці, разом з українською нерухомістю, що дешевшає.

І, нарешті, довгоочікуваний подарунок від влади. Спочатку – дозвіл інвестувати до $50 тисяч на рік за кордон, а потім і зовсім закон про валюту, що відкриває повноцінний доступ на іноземні фінансові ринки. Дійсно, прорив, але тепер справа залишилася за малим – зуміти цим скористатися. Адже, просте відкриття рахунку в найкращому іноземному банку не вирішить ваші проблеми з отриманням доходу. Навпаки, чим краще і надійніше буде банк, тим імовірніше, що ставка за депозитом буде близька до нуля. Так надійніше, але аж ніяк не вигідніше.

Що ж робити? Вихід один – інвестиції в цінні папери. Акції, облігації, фонди. Без цього – залишиться лише з жахом дивитися, як подібно шагреневій шкірі зменшується зароблений кров'ю і потом капітал, коли ви відщипуєте від нього шматочки на прожиття.

Вихід один – інвестиції в цінні папери

Страшно інвестувати в цінні папери? Так! Неможливо? Нісенітниця! Потрібно тільки захотіти і трохи напружити мізки. Як сказав легендарний інвестор Пітер Лінч: "Перестаньте слухати професіоналів. Кілька десятиліть в цьому бізнесі переконали мене, що будь-яка нормальна людина, використовуючи типові 3% свого мозку, може вибирати акції не гірше, а то й краще, ніж професіонали Wall Street".

На жаль, лише близько 2 тисяч українців поділяють оптимізм знаменитого інвестора. У всякому разі, легально. Адже, приблизно, стільки е-ліцензій на відправку грошей за кордон було видано з моменту дозволу. І це за цілий календарний рік. Мізерно мало для 40-мільйонної країни.

Не хочемо ми використовувати можливості, що відкриваються, вважаючи за краще тягнути традиційну українську пісню-ниття про важку долю і шукати можливості легкого і швидкого заробітку, захоплюючись форексом, майнінгом та іншими "розумними" словами іноземного походження. Смію вас запевнити – оплесків і сліз співчуття в кінці виконання не буде. Буде лише гірке розчарування від втрачених можливостей.

Цивілізованих джерел для отримання пасивного фінансового доходу з розумним рівнем ризику всередині України немає

Цивілізованих джерел для отримання пасивного фінансового доходу з розумним рівнем ризику всередині України немає. І найближчим часом не з'явиться. Тож поки не пізно перестаньте скаржитися на життя, включіть ці нещасні 3% вашого мозку і розберіться, як інвестувати в американські акції. І тоді, в довгостроковій перспективі, у вас є абсолютно реальний шанс заробити 10,5% річних. У всякому разі, саме така середня прибутковість американського ринку акцій за останні 120 років.

Передруковується з дозволу автора

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода