Що прибутковіше: долар під матрацом чи борг українського уряду

Пора заглянути до свого гаманця

Якось ми давно інвестиційних підсумків не підбивали. А варто. Адже, все змінилося за останні роки. Те, чим жили раніше, наприклад, добре прихований під матрацом американський долар, взагалі перестав приносити доходи, а ось борг українського уряду, який ще недавно мало не насильно нав'язували державним банкам, став бажаним високоприбутковим інструментом. Отже, результати останніх місяців, - пише Іван Компан для NV.ua.

Долар під матрацом. Незважаючи на те, що за останній квартал американський долар виріс на 2,9% і 1,5%, щодо провідних європейських валют, євро і фунта, у нас він, навпаки, втрачав вартість, ставлячи під сумнів життєздатність деяких фундаментальних економічних законів в українських умовах, але при цьому допомагаючи заробити тим, хто інвестував в облігації внутрішньої державної позики. З початку року, щодо гривні долар знецінився на 7%, завдавши впевненого удару матрацним інвесторам.

З початку року, щодо гривні долар знецінився на 7%, завдавши впевненого удару матрацним інвесторам

Інвестори в ОВДП безсумнівно, стали чемпіонами, заробляючи більше 70% річних у доларах. Оце житття! Шкода тільки, що довго це не триватиме, бо позичальникові, українському уряду, який намагається хоч десь перехопити до траншу МВФ, це свято явно не по кишені.

Нерухомість. Зростають і ширяться київські новобудови. Напевно, в інших великих містах відбувається щось схоже. Любителі скуповувати квартири тішать себе думкою, що ринок на дні, і ціна ось-ось піде вгору. Звичайно, піде! Потрібно тільки дочекатися поки наші міста стануть центрами ділової активності, куди прагнутимуть люди в пошуках великих доходів. Ну, або в крайньому разі, поруч з новобудовами з'являться морські та гірськолижні курорти або історичні пам'ятки світового значення, приваблюючи жителів і туристів. А поки громадяни України їдуть до Польщі й інших більш розвинених країн, ціна на один квадратний метр в Києві не змінилася ні на долар з початку року.

Любителі скуповувати квартири тішать себе думкою, що ринок на дні, і ціна ось-ось піде вгору

Депозити. У доларах, в пристойному банку, давали щось близьке до нуля, а то й зовсім американську валюту брати відмовлялися. У гривнях пропонували до 10% річних. Якщо до цього додати виграш на курсі, то за п'ять місяців в доларах можна було заробити вражаючі 12%. Не ОВДП, звичайно, але все одно класно!

Індекс української біржі, що звузився до трьох компаній, з початку року виріс на 23%. Якщо, знову ж таки, додати курсові коливання, то прибутковість в доларах, з початку року, розбурхує уяву навіть бувалих "вовків" з Волл-стріт. У них три тисячі компаній, а результатів нуль. У нас три, а доходу 33%, за якихось п'ять місяців. Ось, напевно, РНБО позаздрив і вирішив прикрити біржу. "Бичачий ринок" в чистому вигляді!

Індекс української біржі, що звузився до трьох компаній, з початку року виріс на 23%. Якщо додати курсові коливання, то прибутковість в доларах розбурхує уяву навіть бувалих "вовків" з Волл-стріт

Ну і, врешті-решт, міжнародні ринки капіталу, в які українцям, ось як вже рік дозволено інвестувати легально. Нервозність, пов'язана з очікуваним закінченням десятирічного "бичачого" ринку, боротьба американської Федеральної резервної системи з інфляцією, американо-китайські торгові війни і залежність президента США від Twitter зіграли свою роль. Навіть, незважаючи на фантастичне зростання прибутку американських компаній, завдяки податковій лібералізації, індекс S&P 500 з початку року зріс лише на 2,3%. З Nasdaq, де торгуються акції сучасних технологічних компаній, справа йде краще – 9,3%. Що не кажи, а інновації – велика справа!

Більше за всіх за перші п'ять місяців 2018 року розбагатіли інвестори в українські ОВДП

Підсумуємо. Як не крути, а більше за всіх за перші п'ять місяців 2018 року розбагатіли інвестори в українські ОВДП, що ще раз підтверджує широту позичальника, українського уряду, які не скупляться на виплати кредиторам.

Хоча, заради справедливості потрібно сказати, що в цій справі ми не лідери. Пальму першості тримає Венесуела, прибутковість короткострокових облігацій якої перевищує 1000%. Тож, є куди рости/падати!

Передруковується з дозволу автора

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода