Ілюзія життя в СРСР від "Інтера"

День Перемоги Цинізму

Ми можемо скільки завгодно проводити декомунізацію та десовєтизацію в нашій країні. Чи то пак імітувати бурхливу діяльність з цього приводу, бо практика показує - що ніяка декомунізація не заважає умовним телеканалам "Інтер" створювати у своїх глядачів абсолютну ілюзію того, ніби вони все ще живуть у Радянському Союзі.

Саме Радянський Союз проривався у кожному кадрі концерту з приводу чергового святкування Дня Перемоги - у пафосних таблах ведучих та співаків, у символіці, репертуарі, маніпулятивній риториці, до якої настільки привчений радянський глядач (а більшість аудиторії, гадаю, вилупилася саме з радянського глядача і так й не змогла еволюціонувати далі, судячи з тяги до "прекрасного").

Радянський Союз проривався у кожному кадрі концерту з приводу чергового святкування Дня Перемоги

Канал продовжив найкращі тоталітарні традиції спілкування з аудиторією:

- навколо вороги, але ми прорвемося: "И пусть нам порой кажется, что все против нас, что мы чужие в своей стране, но это не так. Нас — много, нас — сотни в этом зале и миллионы у экранов телевизоров";

- апелювання до людей настільки нерозвинених інтелектуально, що вони не будуть задаватися питанням, чому німців називають фашистами, якщо вони нацисти: "Восемь миллионов украинцев погибли от рук фашистских захватчиков";

- і як наслідок той же "фашизм" можна приклеювати до кого завгодно, щоб закріпити ефект у мізках, де дуже багато вільного місця, а отже їх можна заповнювати чим завгодно: "Мы не можем позволить, чтобы улицы наших городов называли именами фашистских преступников". Кого мають на увазі у останньому випадку не зрозуміло. Але очевидно, що тепер будь-яке перейменування вулиць в головах тих, хто ще дивиться телеканал "Інтер", буде сприйматися як наступ фашизму.

"Фашизм" можна приклеювати до кого завгодно, щоб закріпити ефект у мізках, де дуже багато вільного місця

Усе це притрушене зверху нафталіновими радянськими піснями як німе нагадування про те, що використання мистецтва у пропаганді - одна з найогидніших її форм. Хоча чи можна назвати мистецтвом пісні, які завоювали популярність у СРСР, що було просто неможливо без проходження через всі етапи дбайливого підбору ідеологічно правильних творів різними главреперткомами. А часом не просто ідеологічно правильних, а таких, що виховують готовність у випадку чого стати гарматним м'ясом - "мы за ценой не постоим".

Прикметно, що минулого року в концерті до 9 травня на "Інтері" багато хто засвітився з наших співаків. А цього року навіть Олег Винник не схотів об нього шкваритися. Тому довелося завозити продукт, який, як я гадала, давно від нас експортували - Таїсію Повалій, що надривно заспівала "Выходила на берег Катюша".

Довелося завозити продукт, який, як я гадала, давно від нас експортували - Таїсію Повалій

Крім Таї виходили Володимир Гришко, Віталій Козловський. Останній виконав "от ветров и водки хрипли наши глотки". До слова, йому вже час до горілки звикати, бо він нещодавно встиг з'їздити у Москву з концертом. Співаків було настільки мало, що змусили співати і телеведучих - Андрій Доманський катував своїм виконанням глядачів, але хто ж їм винний, вони самі це увімкнули.

Але давайте полишимо всю цю візуальну та словесну шумиху і повернемося до контексту. Час іде, контекст змінюється, наша новітня історія розвертається до нас найпотворнішими гримасами нової війни, а на "Інтері" все той же День Перемоги 70-літньої давності. І святкують вони його творчим спадком держави, яка настільки наближала перемогу, що не лише "может повторить", а власне ніколи не зупинялася, продовжує і продовжує, на нашій території в тому числі.

То яку перемогу вони всі святкують?

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі