Ексклюзиви
Пʼятниця, 25 січня 2008 07:10

25 СІЧНЯ вперше виконали марш Мендельсона

1858 — на весіллі англійської принцеси Вікторії з кронпринцом Прусії виконано марш Мендельсона, після чого він став однією з найпопулярніших весільних мелодій. Фелікс Мендельсон написав цей твір для п"єси Шекспіра "Сон у літню ніч".


1924 — у французькому альпійському містечку Шамон почалися І зимові Олімпійські ігри, які проводилися як "Міжнародний спортивний тиждень із приводу VIII Олімпіади". Зимовими іграми їх визнав Міжнародний олімпійський комітет 1926-го. Із зимових видів спорту там були тільки фігурне катання та згодом хокей.


1965 — у Ватикані греко-католицький митрополит Йосип Сліпий (1892–1984) обраний кардиналом. Народився в селі Заздрість на Тернопільщині. Отримав богословську освіту у Львові, Інсбруку (Австрія) та Римі, згодом очолив Греко-католицьку богословську академію у Львові. 1944-го стає митрополитом галицьким. 1945-го був засуджений радянською владою  до 8 років важких робіт. Загалом відбув 18 років заслання в таборах Сибіру та Мордовії. 1963-го завдяки клопотанням Папи Римського Івана XXIII та президента США Джона Кеннеді був звільнений.

Зараз ви читаєте новину «25 СІЧНЯ вперше виконали марш Мендельсона». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі