Ексклюзиви
середа, 18 лютого 2026 22:04

В Україні з 1 березня зростуть пенсії: індексація буде не для всіх

В Україні з 1 березня зростуть пенсії: індексація буде не для всіх
В Україні зросте мінімальна пенсія. ФОТО: journaldesseniors

У березні для українців запланована щорічна індексація пенсій.

Цьогорічний показник складе - 12,1% і торкнеться майже 10 мільйонів осіб. Про це повідомляє Gazeta.ua із посиланням на Урядовий портал.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд підвищить виплати для родин загиблих і зниклих безвісти: коли зміни почнуть діяти

Міністр соціальної політики, сім'ї та єдності України Денис Улютін повідомив під час години запитань до Уряду у Верховній Раді України зазначав, що підвищення торкнеться всіх пенсіонерів, які отримують виплати через Пенсійний фонд України. Але у новому інтерв'ю "РБК-Україна" він пояснив, що для деяких категорій івень пенсій залишиться без змін.

Кому не підвищать пенсію цієї весни

За словами Улютіна виплати пенсій прокурорам, суддям у відставці, пенсіонерам, які отримують максимальну пенсію (25 950 грн), а також пенсіонерам, чиї пенсії раніше вже були доведені до мінімального гарантованого рівня - залишаться без змін.

Пенсії в Україні - хто отримує

На сьогодні в Україні 73% пенсіонерів (7,4 млн громадян) отримують виплати за віком.

Крім того майже 15% громадян (1,5 млн) живуть на пенсію по інвалідності.

Близько 7% (700 тис.) отримують виплату через втрату годувальника.

Також мають пенсію за вислугу років 5% (500 тис.).

Соціальні пенсії та довічне утримання суддів складають менш як 1%.

Масштабна індексація пенсій - що передбачаєтся

Важливою передумовою підвищення пенсій за словами Улютіна є збалансований і бездефіцитний бюджет Пенсійного фонду на цей рік.

Наразі він становить понад 1,2 трильйона гривень і забезпечує передбачувані виплати "у першу чергу для понад 10 мільйонів пенсіонерів".

Середня пенсія після індексації буде складати 6,5 тисячі грн. Але міністр також визнав, що понад 4,3 мільйона пенсіонерів поки що отримують пенсію за віком нижче 6 тисяч грн.

Нова пенсійна модель, яку планується поступово втілити, розробляється саме для того, щоб підвищити виплати для цієї категорії.

Міністерство соціальної політики, сім'ї та єдності України вже завершило розробку нової моделі пенсійної системи та фіналізує законопроект, який має забезпечити довгострокову стабільність і справедливість виплат.

Мністерство соціальної політики проведе індексацію пенсій на 12,1% з 1 березня поточного року.

Показник підвищення виплат на 4% перевищує рівень інфляції за 2025 рік, повідомив міністр соціальної політики Денис Улютін.

Підвищення торкнеться всіх громадян, які отримують виплати через Пенсійний фонд України. Відомство також розробляє нову модель системи для забезпечення мінімального рівня доходів літніх людей.

"Пенсіонери гарантовано отримуватимуть не менш як 6 тис. грн, незалежно від року виходу на пенсію", - зазначив Улютін.

Зараз ви читаєте новину «В Україні з 1 березня зростуть пенсії: індексація буде не для всіх». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути