Під час подорожі Шрі-Ланкою кияни Олександр та Олексій Тебенко дослідили автентичні способи риболовлі. Місцеві рибалки запрошують туристів послідкувати за процесом з човна.
"Рибу на острові ловлять практично всюди. Нестачі водойм немає. Це й річки, і озера, і мілкі бухти. І, звичайно ж, океан — головне багатство і суть Шрі-Ланки. Найбільш вдалий час для риболовлі тут регулюється мусонами, тому може відрізнятися залежно від узбережжя. Для південного і західного цей період триває під час активності Північно-Східного мусону, з жовтня по квітень. В ці місяці океан спокійний, і сюди мігрують косяки зацікавлених у рибі туристів".
"Місцеві рибалки за окрему плату можуть запропонувати допитливим іноземцям подивитися дуже автентичний спосіб риболовлі. Рибалки збираються в артелі, беруть катамаран і сітку. Виходять у море, в той час як другий кінець сіті лишається на березі. Далі катамаран робить напівколо радіусом у кількасот метрів. Підходить до берега, тягнучи інший кінець сіті. Тоді починається довга й рутинна робота по її витягуванню. У процесі беруть участь всі люди артелі та небайдужі туристи."
"Прогрес оминув Шрі-Ланку лише частково. На багатьох катамаранах з'явилися двигуни. Якщо власникам катамарану не потрібні особливі умови і вони можуть виходити в море навіть під час шторму, то їх старші друзі по бізнесу на великих катерах виходять в океан лише з облаштованих хвилерізами бухт".
"Люди виходять рибалити на човнах увечері. У випадку успішного результату риболовлі, повертаються до берегу зранку. Спійману рибу зберігають у пластикових бочках із водою".
"Припаркувавшись, команда рибалок швидко змотує вудки. Тоді починають продавати рибу. Її перекладають із бочок у ящики, зважують. Після цього висипають рибу на причал, а звідти — перекладають у однокамерний "холодильник" - пенопластовий ящик з льодом. Процедуру повторюють, доки повністю розвантажать корабель. За необхідності рибу розрізають і продають частинами".
"Найбільш успішно тут продають тунця. Прибережні води Шрі-Ланки багаті рибою, тому й ціна на неї тут дуже низька. В день, коли ми спостерігали за незвичною риболовлею, тунця продавали по 300 рупій за кілограм. Це — 3 долари. Баракуда і малад коштували 400 рупій, креветки — 1000".
Коментарі