Ексклюзиви
Середа, 10 вересня 2008 07:02

Убити священика Сергію Думчеву наказували голоси

15 років в"язниці отримав 25-річний Сергій Думчев. Апеляційний суд Волинської області 5 вересня визнав його винним у вбивстві 29-річного священика Ілії, настоятеля Свято-Михайлівської церкви села Білосток Луцького району.

Думчев родом із Дніпропетровщини. Його батьки — глибоковіруючі. Зростав хлопець при монастирях. Підлітком приїхав на будівництво Чарторийського чоловічого монастиря в Маневицький район Волині. Там познайомився з монахом Ілією, у миру — Ігорем Хамазою.

Сергій товаришував із Хамазою. Тривалий час листувалися. Кілька років Думчев відсидів у в"язниці за крадіжку. Коли повернувся, оселився в хаті Ілії, який на той час отримав сан священика та працював настоятелем Свято-Михайлівської церкви. Постійно крав у Хамази гроші.

Тіло отця Ілії знайшли 26 лютого 2008 року. Слідчі довели: його зарубав Думчев. Не хотів, щоб його викрили в крадіжках. Сергій називає іншу причину.

— Я чув голоси, які наказали мені звершити суд над батюшкою за його гріхи проти християнської віри, — запевняв Думчев у суді. — Ілія сплюндрував святий хрест.

Судові засідання були закриті.

— Оприлюднювали факти з особистого життя підсудного та священика, — пояснює голова Апеляційного суду Петро Філюк, 42 роки.

Жителі Білостока називають загибель священика загадковою. Кажуть, він поплатився за колишній гріх. Згадують історію 11-річної давності. Тоді, 1997 року, Ігор Хамаза щойно постригся в ченці. У Чарторийському монастирі керував бригадою будівельників. Навколо приміщення монастиря тривали суперечки. Його не могли поділити представники православної церкви Московського та Київського патріархатів.

У розпалі конфлікту церковні діячі Київського патріархату встановили на монастирі хрест. П"ятеро їхніх опонентів, серед яких був Хамаза, привселюдно вирвали його, прив"язали мотузкою та волочили селом. Потім викинули в річку. Селяни мають відеозапис, показували його на суді. Двоє із молодих активістів трагічно загинули, Хамаза — третій.

Зараз ви читаєте новину «Убити священика Сергію Думчеву наказували голоси». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі