середа, 27 березня 2024 08:57

Як розвинути увагу у дитини: поради, які стануть у пригоді й дорослим

Як розвинути увагу у дитини: поради, які стануть у пригоді й дорослим
Хіба слабка концентрація – це лише дитяча проблема? Центр психологічної підтримки розповів, як допомогти дитині стати більш зосередженою. Фото: bnkomi

Дитина неуважна і не здатна зосередитись на чомусь одному впродовж бодай кількох хвилин.

Часто такі скарги можна почути від батьків, чиї діти навчаються в молодших класах. Хоча стривайте. Хіба слабка концентрація - це лише дитяча проблема? Центр психологічної підтримки розповів, як допомогти дитині стати більш зосередженою. До вашої уваги поради, що стануть в пригоді й дорослим.

Насправді довільна увага людини може бути зосереджена на чомусь одному приблизно вісім секунд. Далі концентрація залежить або від рівня зацікавленості, або - від сили волі.

Тобто, в процесі мислення ми знаходимо для себе внутрішнє обґрунтування, чому саме зараз варто зосередитись на цій роботі.

Проте для дітей цей причинно-наслідковий зв'язок часто не зрозумілий. А дорослий, який вимагає від дитини дві години читати підручник, замість дивитися значно цікавіший мультфільм - взагалі виглядаєте дивно.

Тож ловіть кілька порад, що допоможуть розвинути здатність до концентрації у дитини. А заразом - і дорослим вони стануть в пригоді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як запобігти або пережити розлучення під час війни: поради психологів

Встановлюйте чіткі цілі та реальні дедлайни

Іншими словами: розпорядок дня важливий. Дитина має розуміти послідовність своїх дій щодня і конкретні часові межі на виконання щоденних завдань.

При чому розпорядок потрібен не лише для навчання, наприклад, але також для дозвілля. Водночас важливо пояснити дитині, яким має бути в підсумку результат роботи - тобто, яка взагалі мета цього процесу.

Розбийте великі завдання на менші

Таким чином дитина не почуватиметься обтяженою, виконуючи завдання, які не займають багато часу. Якщо дитина виглядає розгубленою, коли їй належить прочитати розділ із підручника, давайте їй читати по сторінці або по декілька абзаців.

Інтерактивність та зміна виду діяльності

20 хв англійської, розминка, 20 хвилин математики, трохи музики й можна знову повертатись до англійської. Монотонність - головний ворог концентрації. Також можна спробувати запропонувати дитині виконати домашнє завдання в незвичних умовах. Наприклад, в теплу пору року почитати на природі, а не вдома.

Інший варіант - використовувати інтерактивні методи навчання: графіки, картинки, навчання з елементами гри. Усе це дозволить підвищити рівень зацікавленості дитини, а отже - і рівень уважності.

Розробіть ефективну систему мотивації

Заохочення працює ефективніше, ніж страх покарання. На цьому наполягають деякі теоретики у сфері управління персоналом. А як щодо дітей? Розвиваючи стійкість уваги, важливо вийти на той рівень, коли дитина сама усвідомить, які вона отримає бенефіти від своєї роботи.

Це мотивує працювати ще краще, бути ще уважнішим, не відволікатись. Натомість загроза покарання мотивує виконати завдання лише на рівні достатньому, щоб уникнути санкцій. Як тільки подразник у вигляді зовнішнього тиску зникає, будь-яке бажання працювати далі теж розчиняється.

У центрі зауважили, що в окремих випадках розсіяна увага у дитини також може бути пов'язана з поганою якістю сну, харчовими звичками, стресом або іншими чинниками, що мало залежать від самої дитини.

"Розлад дефіциту уваги та гіперактивності - проблема, з якою варто звернутися до фахівця", - порадили у Центрі психологічної підтримки.

Вживання алкоголю під час вагітності навіть у невеликих та помірних кількостях може змінити структуру мозку дитини та затримати її розвиток.

Вчені проаналізували МРТ-знімки 24 ненароджених дітей, матері яких ствердно відповіли на запитання, чи вживали вони алкоголь. На момент МРТ плід знаходився у терміні від 22 до 36 тижнів. У дослідженні взяли участь 24 жінки.

Зараз ви читаєте новину «Як розвинути увагу у дитини: поради, які стануть у пригоді й дорослим». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути