Громадського активіста й блогера 26-річного Сергія Стерненка засудили на один рік умовно за придбання й зберігання бойового патрона калібру 5,45 мм. Таке рішення виніс Апеляційний суд Одеси 31 травня.
23 лютого Сергія Стерненка із соратником 41-річним Русланом Демчуком Приморський районний суд Одеси засудив на сім років і три місяці з конфіскацією частини майна. Їх визнали винними у викраденні людини, розбої та незаконному зберіганні зброї.
Апеляційний суд розглядав справу від 16 квітня. Повторно вивчали докази, експертизи, заслухали свідків і потерпілого — депутата Комінтернівської райради Одеси 36-річного Сергія Щербича. Каже, його викрали, пограбували, катували й вимагали скласти мандат шість років тому.
Щербич — колишній керівник районної організації проросійської партії "Родина" в Одесі. Організовував поїздку тітушок з Одещини на протести в Київ під час Революції гідності, був учасником антимайдану.
Колегія суддів дійшла висновку, що Щербича дійсно викрали та побили. Це підтверджує доказова база, надана прокуратурою. За викрадення Стерненка й Демчука засудили до п'яти років в'язниці. Але від кримінальної відповідальності звільнили через закінчення строків давності. За статтею "розбій" — виправдали через брак доказів.
Вилучений у Сергія пістолет визнали стартовим. А не вогнепальним, як спершу написали експерти. Один із знайдених патронів виявився бойовим. А тому — "небезпечним, через участь Сергія у масових акціях", за рішенням суддівської колегії.
— Рішення Апеляційного суду складно назвати справедливим. Але це краще, ніж вичудив суд Приморський, коли мене ув'язнив та ще і з конфіскацією, — каже Сергій. — По факту я отримав судимість і рік умовно за один патрон.
Рішення збирається оскаржувати у Верховному суді. Але не відкидає, що з касацією звернеться і прокуратура. Наполягатиме на суворішому покаранні.
Влада відреагувала на масштабні протести, що відбувалися після засудження Сергія Стерненка. Тому рішення апеляції відрізняється полярно, каже голова правління Фундації "Деюре" Михайло Жернаков, 35 років.
— У рішенні — мало юридичного й багато політичного. Влада відреагувала на протести. Бо бачить, як вони впливають на рейтинги, ситуацію в країні. Рішення суду не вважаю справедливим. Сподіваюся, Касаційний суд повністю виправдає Сергія. Бо немає доказів у справі, за якими можна засудити людину.
Справу Стерненка називають політичною. Наскільки суд залежний від вказівок влади?
— Дуже. Залежність від політиків та олігархів, корупція — дві основні проблеми судової системи. Розраховувати, що в гучних справах суд взяв і справедливо ухвалив рішення — точно не доводиться. Тим більше, якщо подивитися послужні списки суддів, які приймали рішення стосовно Сергія і в першій, і в другій інстанції. Із доброчесністю в них величезні проблеми.
Влада зробила висновки?
— Хочеться сподіватися, що так. І подібних необґрунтованих рішень на догоду проросійським силам більше ніхто не ухвалюватиме. Добре, що вистачило розуму не нагнітати ситуацію в суспільстві і вчасно зупинитися.
Можуть ув'язнити на 15 років
Сергій Стерненко — громадський активіст, колишній керівник осередку "Правого сектора" в Одесі.
2018-го на нього нападали тричі. Під час останнього випадку він смертельно поранив нападника Івана Кузнєцова, 29 років. Другий — 30-річний Андрій Ісайкул — втік з України. Стерненко отримав струс мозку, травму руки, втратив багато крові. Стверджує, він захищався. Але в СБУ вважають — він ударив ножем Кузнєцова, коли той тікав. Стерненко переконаний, що напади замовив мер Одеси Геннадій Труханов, а на слідство тиснули міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.
11 червня торік Служба безпеки оголосила Сергію Стерненку підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї. Йому загрожує 15 років за ґратами.
Коментарі