Ексклюзиви
Понеділок, 24 вересня 2012 16:02
Микола Рябчук
Микола Рябчук
Микола Рябчук

Про малих негренят

Хорватія переповнена постсовком, — таку сумну звістку привезли мені колеґи, що повернулися звідти. Я їх розумію, бо й сам раз у раз натикаюсь у різних містах на цю вкрай неприємну публіку, яку в путінському дискурсі називають "соотечественниками". То якийсь тип гасає з мобілкою по сіднейському аеропорту, голосно матюкаючись. То пацани йдуть маршовою шеренгою по затишній родоській вулиці, скандуючи патріотичні рєчьовкі. А то раптом "тьолкі" врубають на пляжі рідну попсу, аби всі навкруги могли нею насолоджуватися.

Хорватія скасувала візи для постсовка і тепер отримує той побічний продукт, якого, власне, й хотіла.

Мої друзі мали ще й додатковий клопіт, бо поїхали до Хорватії з дітьми. А що діти розмовляли по-українськи, то кожен другий совок вважав за потрібне втрутитися і якось цю дивну для нього обставину прокоментувати. У приязній версії це виглядало приблизно так: "О, какие милые хохлята!". У типовішій версії — "Вы что, с Западной?". В аґресивнішому варіанті — "Вы что, и дома с ними так разговариваете?!".

Гасає з мобілкою по сіднейському аеропорту, голосно матюкаючись

— Ото тільки й спокою було, що на англомовних екскурсіях, — зітхає товариш.

Я намагаюсь його розважити і нагадую, що й наш співвітчизник у комічній опері Гулака-Артемовського дивувався з малого арапеняти: "Ти ба! — казав він. — Такий малий, а вже турок!"

— "Такий малий, а вже чорний!" — уточнює приятель. — Але ж то було у XVIII столітті. Хай би він спробував нині обізвати кого-небудь "ніґером". У нормальній країні, звісно. Не тут. Тут його за "хохла" чи "телячий язык" ще й похвалять.

Я не маю що відповісти товаришеві. Бо й справді не знаю, як захистити право його дітей розмовляти рідною мовою.

Хоча б на рівні кримської дурепи з рекламного ролика Партії реґіонів.

Зараз ви читаєте новину «Про малих негренят». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

42

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода