Державною програмою здешевлення іпотечних кредитів передбачено, що держава компенсує 13% з 16% такого кредиту.
Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк, передає прес-служба відомства.
"У житлові довгобуди, що з'явилися з початком світової фінансової кризи, вкладені значні кошти громадян. Введення дешевої іпотеки та залучення її коштів для завершення таких об'єктів вирішить житлову проблему не тільки для учасників нової іпотечної програми, а й сотень інвесторів власного житла", - підкреслив він.
Основні вимоги до потенційного учасника - необхідність поліпшення житлових умов і платоспроможність. Верхня межа платоспроможності для учасника іпотечної програми - середній максимальний річний дохід сім'ї з трьох осіб 400 тис. грн (від 760 тис. грн в Києві до 355 тис. грн в Тернопільській області). Нижня межа - середній мінімальний річний дохід сім'ї з трьох осіб по Україні 55 тис. грн. В період отримання часткової компенсації квартира повинна бути основним місцем проживання позичальника. Людина не має права відчужувати або здавати в оренду квартиру протягом усього часу отримання державної компенсації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк Білорусі побачив зростання: "в гаманці вміщуються папірці з багатьма нулями"
Згідно з програмою, перший внесок позичальника становитиме не більше 25% від суми кредиту. Компенсація частини процентної ставки по кредиту буде проводитися місцевими органами влади на особистий рахунок людини через органи казначейства. Термін кредитування - 15 років, термін часткової компенсації - 10 років. Нормативна площа - 40 кв. м на одну людину або на сім'ю з двох осіб, плюс 18 кв. м на кожного наступного члена сім'ї, але не більше 58 кв. м.
Щоб взяти участь в програмі, потрібно звернутися в один з банків з переліком та подати мінімально необхідний набір документів. Після чого банк аналізує кожен об'єкт, розглядає можливість видачі кредиту і разом з відповідними підрозділами облдержадміністрацій відпрацьовує можливість отримання громадянином часткової компенсації за таким кредитом. Далі людина вибирає конкретну квартиру в конкретному будинку (відібраному міжвідомчою комісією при Мінрегиону за пропозиціями місцевих держадміністрацій) і підписує два договори: один на купівлю квартири (учасник програми, банк, забудовник), другий - на виплату компенсації (учасник програми, банк, місцева державна адміністрація).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Банкіри поки не поспішають брати участь в іпотеці від Януковича
Нормативна вартість 1 кв. метра житла встановлюється для: Київа - 7 тис. грн, Київської області, обласних центрів і міст Севастополя та Сімферополя - 5 тис. грн, інших населених пунктів - до 4 тис. грн. Для населених пунктів, розташованих в 15-кілометровій зоні від міст Києва, Севастополя, Сімферополя та обласних центрів, розрахункова вартість житла може бути збільшена на 10%. Допускається перевищення нормативної площі і розрахункової вартості житла не більше ніж на 25%.
Об'єкти житлового будівництва будуть відбирати і контролювати місцеві органи влади, а їх перелік буде стверджувати міжвідомча комісія при Мінрегіону. В програмі будуть задіяні банки I і II групи, згідно з критеріями НБУ.
Зазначимо, що за словами Близнюка, впровадження такої програми дозволить забезпечити житлом понад 40 тис. громадян України.
"Планується надати близько 30 тис. кредитів, що дозволить залучити в будівельну галузь майже 10 млрд грн", - заявив він.
Коментарі
1