Купувати квартиру в столиці небезпечно, навіть у державних будівельних компаній.
Про це Gazeta.ua заявив адвокат Олександр Дядюк.
"Зараз купувати квартири в Києві небезпечно. Особливо інвестувати у будівництво. Менші ризики — придбати житло в компанії з незаплямованою репутацією. Але вони все одно є. Півроку тому Верховний суд прийняв рішення, що той, хто уклав договір майнових прав, насправді безправний. Забудовник не зобов'язаний надати квартиру. У кращому випадку — поверне гроші. Тобто якщо інвестор уклав у будівництво 100 тисяч гривень при курсу - долар по вісім гривень, це було 12 тисяч доларів. Зараз це близько чотирьох тисяч доларів", - розповів він.
Експерт порадив, на які дрібниці має звертати увагу інвестор перед тим, як укладати гроші в нерухомість.
"Треба дивитись на будівельну категорію. Якщо будинок поділений на під'їзди, і кожен оформлений окремою секцією — це вже третя категорія, значить порушення. Має бути четверта або п'ята. Чим менша категорія, тим менший контроль. Солідні компанії такого не роблять", - зауважив юрист.
Також необхідно зважати на порушення забудовником будівельних норм, додав Дядюк.
"На кожного жителя має припадати від 0,7 кв м дитячого та спортивного майданчика. Паркомісця мають розраховуватись пропорційно кількості жителів багатоповерхівки. Не всі компанії бажають укладати гроші в інфраструктуру. Наприклад, до великого комплексу міська влада вимагає звести дитсадок. Забудовник розбиває проект на черги, в останню вписує дитячий заклад. Потім каже, що на нього не вистачило грошей", - сказав він.
Інвестиція в будівництво державною компанією не є стовідсотковою гарантією отримання житла, наголосив адвокат.
"Наприклад, держкомпанія "Укрбуд" за останні роки не звів навіть туалету. Це робить приватна компанія "Укрбуддевелопмент", який входить із ним у холдинг. Договори теж укладаються із приватними фірмами. Так вже 10 років", - розповів Олександр Дядюк.
Не має значення - земля під будівництво в оренді чи куплена. Головне, щоб майнові права були оформлені законно, додав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три найбільші будівельні афери за 25 років
У столиці виявили 300 незаконних будівельних майданчиків. Всього нарахували 2 тис. об'єктів на стадії будівництва.
Коментарі