Ексклюзиви
Неділя, 27 жовтня 2019 08:21

Фізик винайшов спосіб боротьби з раком

Фізик винайшов спосіб боротьби з раком
Променеву терапію Гарольд Джонс запропонував проводити "кобальтовою гарматою". Фото: item

Лікарі під керівництвом фізика-ядерника Гарольда Джонса в Саскачеванському університеті 27 жовтня 1951 року вперше застосували радіацію для лікування раку. Сьогодні цей метод боротьби з раком став одним з основних.

Джонс доти працював в атомній енергетиці, досліджував дію Х-променів. Йому спало на думку використати радіаційне опромінення для того, щоб знищувати чи бодай ушкоджувати ракові клітини. Фізик спостеріг, що вони активно діляться і швидко ростуть. А на активніші клітини радіація діє сильніше. Досить велика доза радіації зупиняє розвиток злоякісної пухлини.

Суть променевої терапії полягає у впливі іонізуючого випромінювання на пухлинні клітини. Необхідна для загибелі клітини доза випромінювання підводиться безпосередньо до злоякісної пухлини, при цьому навколишні здорові тканини і органи отримують мінімальну опромінення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від "чорної хвороби" померли правителі Франції

Променеву терапію Гарольд Джонс запропонував проводити радіоактивним кобальт-60. Назвав її "кобальтовою гарматою". З неї виходили гамма-промені, що діють так само, як Х-промені. Але Джонс не передбачив, що променева терапія, убиваючи ракові клітини, має багато побічних дій. Після сеансів хворі відчувають слабкість і нудоту, в них випадало волосся, знижувався імунітет. Тож, попри позитивні результати, після променевої терапії доводиться довго оговтуватися.

Епідемія чуми або "чорна смерть" 20 серпня 1348-го досягла Парижу. "Чорна смерть" убила від третини до половини населення Європи. Чума була найстрашнішою вбивцею епохи середньовіччя - вона мала руйнівний ефект на населення Європи XIV-XV ст.

Зараз ви читаєте новину «Фізик винайшов спосіб боротьби з раком». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 580
Голосування Хто нині - найкращий боксер світу незалежно від вагової категорії?
  • 1) Сауль Альварес
  • 2) Василь Ломаченко
  • 3) Теренс Кроуфорд
  • 4) Олександр Усик
  • 5) Наоя Іноуе
  • 6) Тайсон Ф'юрі
Переглянути
Погода