Реальний стан будівельної галузі відповідає 1993-1994 рокам. Таку думку висловив віце-президент Конфедерації будівельників України Юрій Сербін на засіданні круглого столу "Придбання нерухомості українцями. Реальність і перспективи".
Присутній на круглому столі Народний депутат Геннадій Зубко, сказав, що діючі державні програми у сфері житлового будівництва не можуть ніяким чином змінити становище в галузі, тому як запропоновані умови не відповідають реальному рівню доходів цільових верств населення.
"Не визначено, який взагалі рівень доходів повинна мати родина, щоб потрапити в обліковий реєстр цієї програми. І якщо розглядати сьогоднішні реалії, то це люди з рівнем доходу вище середнього. А програма повинна забезпечити житлом в першу чергу працівників бюджетної сфери", - зазначив Зубко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Укрсоцбанк підозрюють в спробах приховати інформацію про заставну нерухомість
Серйозна проблема також і в тому, що всі державні програми, які мали б врятувати галузь, не мають належного фінансування. Зі слів голови наглядової ради асоціації "Всеукраїнський союз виробників будівельних матеріалів та виробів" Івана Салія, з державного бюджету сьогодні фінансується лише 0,3-0,8 % житла, що будується. "На наступний рік взагалі з бюджету не передбачено ні копійки на фінансування державних житлових програм, - уточнив спікер.
Іпотечні кредити також не можуть кардинально поліпшити ситуацію в галузі, тому як для самих банкірів, даний вид кредитів відноситься до одних з найбільш ризикованих, зокрема через переоціненість квадратного метра по відношенню до реальних доходах середньостатистичного українця. Виконуючий обов'язки голови правління комерційного банку "Контракт" Павло Крапівін сказав, що у вирішенні цього питання потрібно кардинально новий підхід, який дозволить або поліпшити рівень доходів населення або знизити вартість квадратного метра, тому як зараз українці з середнім доходом повинні 27-28 років збирати на житло.
Як варіант поліпшити стан галузі і частково реалізувати попит на житло, учасник круглого столу Ростислав Кравець (старший партнер АК "Кравець та партнери") запропонував не напрацьовувати численні і неефективні програми, а ввести єдину програму будівництва орендного житла з правом викупу. Це висловлювання знайшло як позитивні відгуки, так і критику. Але багато фахівців присутні на заході висловилися, що це передчасне питання і вимагає більш повного і зваженого підходу до його вивчення .
Коментарі
3