Середа, 14 травня 2008 17:09

Плавець Євген Ковш установив новий рекорд

Автор: фото з архіву сім’ї Ковшів
  Плавець Євген Ковш (ліворуч) із друзями-вихованцями дитячо-юнацької школи №3 Полтави
Плавець Євген Ковш (ліворуч) із друзями-вихованцями дитячо-юнацької школи №3 Полтави

12-річний Євген Ковш із обласного центру встановив новий рекорд міжнародного турніру з плавання пам"яті заслуженого тренера України Михайла Бричкова на дистанції 100 м брасом.

— П"ять років тримався попередній рекорд, — розказує тренер дитячо-юнацької школи N3 Полтави Ніна Тураєва. — Його встановив Андрій Бурдальов із Дніпропетровська. Його час — 1.17,91 хвилини. А Женя проплив дистанцію за 1.17,83. Різниця, може, й невелика, але дається вона нелегко.

У перший день змагань на дистанції 200 м Женю обійшли суперники. Учасники були з Брянська, Ковеля, Луцька, селища Комсомольське Харківської області, міста Комсомольськ, Полтави.

— Він так розізлився. Усю ніч не спав, нічого не їв, — пригадує мама Людмила Василівна. — А вранці каже: "Я їм покажу!". І проплив стометрівку першим.

Після турніру, який проходив 9 травня у відкритому басейні "Дельфін" у обласному центрі, Євген захворів.

— Було дуже холодно в той день, — розказує мама. — А вони вилазили з басейну мокрі, забирали свої речі і тільки потім заходили в приміщення. У сина піднялася температура до тридцяти дев"яти. А взагалі завдяки плаванню він не хворіє. Хіба нежить рідко буває. А так, щоб із високою температурою, то і не пригадаю, коли востаннє таке було.

Зараз хлопець лікується вдома. Засмучений, що через хворобу пропустив змагання "Веселий дельфін".

Плаванням хлопець займається з 6 років.

— Спочатку мене заставляла мама, — розповідає. — А потім звик, навіть сподобалося. Тепер хочу тренуватися, щоб стати професійним спортсменом.

Людмила Василівна говорить, що син обіцяє побити світовий рекорд і забезпечити їй пенсію.

Женя навчається у спортивному класі гімназії здоров"я N14. Щодня, крім неділі, двічі на день тренується.

— Перше тренування триває півтори години, а друге — сорок п"ять хвилин. За день пропливаємо по п"ять-шість кілометрів, — пояснює.

На усіх змаганнях Євген виступає з хлопцями, старшими на 1-2 роки.

— Здібний, має великий потенціал. У своєму класі йому робити нічого, — говорить тренер Ніна Петрівна.

За перше місце на турнірі Ковшу вручили премію 150 грн, ще 200 — за рекорд. По 30 грн давали всім учасникам. Хлопець збирається купити мамі нову мобілку.

Зараз ви читаєте новину «Плавець Євген Ковш установив новий рекорд». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода