Ексклюзиви
Четвер, 13 січня 2011 14:38

"Міліція сама розуміє, що діє абсурдно"

Кілька днів письменниця, лауреат Шевченківської премії Марія Матіос не відповідала на телефонні дзвінки. Переговорити з нею вдалося у четвер 13 січня.

— У мене все нормально, просто не можу одночасно відповісти на дві сотні дзвінків, — каже Марія Василівна. — Не знаю, хто міг це замовити. Я все сказала у своєму зверненні до прокуратури. Міліція сама розуміє, що діє абсурдно, але вони продовжують виконувати ці накази. Учора львівські міліціонери телефонували до видавництва "Піраміда". Відхрещувалися від усього. Сказали: "Ми жодного стосунку до цього не маємо. До видавництва приїжджали представники київської міліції.

Чи зустрічалися ви з правоохоронцями?

— Не мала жодних контактів. Вони до мене не приходили, листів не присилали, не дзвонили. Жодним чином не намагалися зі мною зв'язатися. Міліціонери шукали мене в будинку, де я винаймала квартиру кілька років тому.

Чи не думаєте виїжджати з країни?

— Ці дії — політичне цькування і наступ на свободи українців, які мислять по-українському. Думаю, замовник усього цього зрадів би, якби я залишила Україну. Але я цього ніколи не зроблю.

Над чим зараз працюєте?

— Я забобонна, тому про свої нові книжки не розповідаю. Людина працює, коли думає, тож я працюю завжди.

Чи припускаєте, що ваш роман "Вирвані сторінки з автобіографії" можуть заборонити?

— Книжки палали за часів Гітлера, а ми живемо у ХХІ столітті. Ця ситуація дискредитує Україну в очах світу. Таких речей не розуміють мої літературні агенти та перекладачі в Америці, Німеччині, Франції, Ізраїлі й інших країнах.

Зараз ви читаєте новину «"Міліція сама розуміє, що діє абсурдно"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 14155
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода