Четвер, 20 березня 2008 08:49

Десять країн НАТО домагаються надання Україні ПДЧ

Десять країн НАТО домагаються надання Україні і Грузії Плану дій для членства. Такий крок зміцнив би стабільність і безпеку в Європі, мовиться в спільному неофіційному листі цих країн до Генерального секретаря НАТО, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на агентство "Дойче Прессе-Аґентур". Листа до Яапа де Хооп Схеффера підписали 9 нових членів НАТО: Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія і Чехія, – а також Канада.

Надання Україні і Грузії Плану дій для членства в НАТО на саміті Північноатлантичного союзу в Бухаресті 2–4 квітня стало б логічним продовженням нинішньої політики співпраці з цими країнами з урахуванням зусиль, що їх вони обидві доклали для реформування своїх військових і політичних інституцій, мовиться в листі.

Його автори наголошують, що надання Плану дій для членства не означає запрошення вступати до НАТО.

Водночас вони застерігають, що відмова надати Україні і Грузії План дій може поставити під сумнів традиційну політику НАТО – політику "відчинених дверей".

Питання про План дій для членства в НАТО для України і Грузії, як вважають, буде одним із найсуперечливіших на бухарестському саміті.

Низка країн НАТО на чолі з Німеччиною і Францією виступає проти цього. Всі питання в Північноатлантичному союзі вирішуються тільки консенсусом, тобто повною згодою всіх 26 нинішніх членів.

Зараз ви читаєте новину «Десять країн НАТО домагаються надання Україні ПДЧ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 21000
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода