пʼятниця, 27 серпня 2021 07:00

"З'явилися люди, які можуть воювати за свою державу"

Зеленський виголошував промову 18 хвилин

— Сьогодні відзначаємо 30‑ту річницю проголошення Незалежності України. 30‑ту річницю її здобуття. А справедливіше сказати — 30‑ту річницю відновлення незалежності. 24 серпня 1991 року Україна відновила свою державність, — говорить президент 43‑річний Володимир Зеленський під час урочистостей на майдані Незалежності у Києві.

Промову виголошує 18 хв. перед військовим парадом на Хрещатику. Україну називає сильною державою.

— Така країна стає партнером НАТО з розширеними можливостями. Таку країну підтримають інші, коли вона подаватиме заявку на вступ до ЄС, — каже президент.

Під час виступу пожартував про президента-утікача 71‑річного Віктора Януковича.

— Рівненщина подарувала нам першого президента України. Чернігівщина — другого. Сумщина — третього. Донеччина подарувала нам Леоніда Бикова та Сергія Бубку.

Про п'ятого президента Петра Порошенка також не згадав.

— Зеленський став жорсткий. Починає розуміти, що підтримують сильних. Намагається показати рішучість, — говорить письменник 57‑річний Ян Валетов.

Яке враження справила промова президента?

— Зеленський був людиною, яка погано уявляла, що робити і як. Казав, що треба перестати стріляти й домовитися десь посередині. Тепер переходить на чітку антиросійську, українську позицію. І це рух у бік зрозумілих для українців дій — на фронті і в зовнішній політиці.

Зеленський акцентував увагу на успіхах, перемогах України.

— Під час свята — це добре. Правильно, що згадали загиблих героїв. У країні багато недоліків. Але українці на святі об'єднуються. На дні народження не треба казати, що в іменинника брудні ноги. Треба відзначати позитивні зміни. У будні — можемо поговорити про інше.

Чого Зеленський не сказав?

— Cказав усе необхідне. Навіть 18 хвилин забагато для людей, які стоять на сонці.

Коли дівчинка, яка уособлювала Україну, проходила історичні віхи (у театралізованій постановці "ДНК" — розшифровується, як День Незалежності країни, — показали шлях України від часів Київської Русі до сьогодення. Дівчинка з букетом польових квітів спускалася вулицею Інститутською на Майдан. Потім побігла назустріч до колони українських військових. Це зворушило Володимира Зеленського, він заплакав. — ГПУ), здалося, що після 2014‑го виставу закінчили. Але дівчинка обняла військового й подарувала квіти. Питання знялося. 2021 року вона знайшла, в кого просити захисту.

Цьогоріч часто звучить теза, що ми святкуємо відновлення Незалежності.

— З погляду історії з нею можна сперечатися. А з погляду ідеології — це правильна позиція. Спадкоємність, що оголошується на державному рівні, — це тема, яка об'єднує українців. А отже — вона має право на життя.

Яке враження у вас від параду? Ми показали міць?

— Із кожним роком військо стає краще. Пам'ятаю, як були одягнені наші солдати 2014‑го. А зараз бачимо прекрасну форму, тактичні окуляри, техніку. Це необхідно. Людям треба відчувати — є хтось, хто їх захищає.

Немає враження, що це страшна міць. Але є розуміння, що з'явилися люди, які можуть воювати за Україну. І ми бачили техніку, яку вчимося самі робити та відновлювати.

Зараз ви читаєте новину «"З'явилися люди, які можуть воювати за свою державу"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути