Зеленський виголошував промову 18 хвилин
— Сьогодні відзначаємо 30‑ту річницю проголошення Незалежності України. 30‑ту річницю її здобуття. А справедливіше сказати — 30‑ту річницю відновлення незалежності. 24 серпня 1991 року Україна відновила свою державність, — говорить президент 43‑річний Володимир Зеленський під час урочистостей на майдані Незалежності у Києві.
Промову виголошує 18 хв. перед військовим парадом на Хрещатику. Україну називає сильною державою.
— Така країна стає партнером НАТО з розширеними можливостями. Таку країну підтримають інші, коли вона подаватиме заявку на вступ до ЄС, — каже президент.
Під час виступу пожартував про президента-утікача 71‑річного Віктора Януковича.
— Рівненщина подарувала нам першого президента України. Чернігівщина — другого. Сумщина — третього. Донеччина подарувала нам Леоніда Бикова та Сергія Бубку.
Про п'ятого президента Петра Порошенка також не згадав.
— Зеленський став жорсткий. Починає розуміти, що підтримують сильних. Намагається показати рішучість, — говорить письменник 57‑річний Ян Валетов.
Яке враження справила промова президента?
— Зеленський був людиною, яка погано уявляла, що робити і як. Казав, що треба перестати стріляти й домовитися десь посередині. Тепер переходить на чітку антиросійську, українську позицію. І це рух у бік зрозумілих для українців дій — на фронті і в зовнішній політиці.
Зеленський акцентував увагу на успіхах, перемогах України.
— Під час свята — це добре. Правильно, що згадали загиблих героїв. У країні багато недоліків. Але українці на святі об'єднуються. На дні народження не треба казати, що в іменинника брудні ноги. Треба відзначати позитивні зміни. У будні — можемо поговорити про інше.
Чого Зеленський не сказав?
— Cказав усе необхідне. Навіть 18 хвилин забагато для людей, які стоять на сонці.
Коли дівчинка, яка уособлювала Україну, проходила історичні віхи (у театралізованій постановці "ДНК" — розшифровується, як День Незалежності країни, — показали шлях України від часів Київської Русі до сьогодення. Дівчинка з букетом польових квітів спускалася вулицею Інститутською на Майдан. Потім побігла назустріч до колони українських військових. Це зворушило Володимира Зеленського, він заплакав. — ГПУ), здалося, що після 2014‑го виставу закінчили. Але дівчинка обняла військового й подарувала квіти. Питання знялося. 2021 року вона знайшла, в кого просити захисту.
Цьогоріч часто звучить теза, що ми святкуємо відновлення Незалежності.
— З погляду історії з нею можна сперечатися. А з погляду ідеології — це правильна позиція. Спадкоємність, що оголошується на державному рівні, — це тема, яка об'єднує українців. А отже — вона має право на життя.
Яке враження у вас від параду? Ми показали міць?
— Із кожним роком військо стає краще. Пам'ятаю, як були одягнені наші солдати 2014‑го. А зараз бачимо прекрасну форму, тактичні окуляри, техніку. Це необхідно. Людям треба відчувати — є хтось, хто їх захищає.
Немає враження, що це страшна міць. Але є розуміння, що з'явилися люди, які можуть воювати за Україну. І ми бачили техніку, яку вчимося самі робити та відновлювати.
Коментарі