вівторок, 07 липня 2015 05:20

"Від децентралізації в змінах до Конституції — тільки назва"

Президент Петро Порошенко вніс до парламенту проект змін до Конституції. На сайті Верховної Ради його опублікували у четвер увечері.

— Навіть голови фракцій скаржилися, що не бачили документ до того, як його повезли до Венеціанської комісії, — говорить 57-річний Юрій Кармазін, один з авторів Конституції 1996-го. — За кордоном показали інший варіант. Наприклад, спочатку йшлося про запровадження посади урядника та повітів. А тепер з'явилися префекти й повернулися до районів. Це — гра в наперстки, а не дії державних мужів.

Президент каже, що максимально віддає повноваження на місця. Це справді так?

— Від децентралізації — тільки назва. Наприклад, префект матиме повноваження нинішнього губернатора, плюс — прокурора. Підзвітним та підконтрольним буде лише президенту чи уряду. Навіть районні не звітуватимуть обласним. Зараз дві третини складу ради мають право висловити недовіру голові обласної чи районної держ­адміністрації. Це положення прибирають. Громада ніяк не зможе впливати на префектів. Матимемо місцевих царів.

Постановою парламенту можна буде змінювати межі області чи ліквідовувати їх.

Які ще небезпеки закладені в проекті?

— Змінюється конституційний порядок проведення чергових місцевих виборів. Наступні будуть в останню неділю жовтня 2017-го. Виходить, що восени обиратимуться на два роки, а не чотири, як за чинною Конституцією. Пропонують зміни, що говорять про тимчасовість місцевого самоврядування. Це ніхто ніде не обговорював.

Є пункт на угоду Путіну. Особливості місцевого самоврядування в деяких районах Донбасу визначать окремим законом.

Плюси є?

— Право президента зупиняти повноваження обласних чи райрад, коли їхня діяльність загрожує обороноздатності та суверенітету країни.

Зараз ви читаєте новину «"Від децентралізації в змінах до Конституції — тільки назва"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути