Ексклюзиви
Понеділок, 16 квітня 2007 18:31

Виборів боїться тільки Мороз

Автор: фото: Руслан КАВАЦЮК
  У Сергія Соболєва мобільний телефон ”Нокіа 8800”, як у Юлії Тимошенко
У Сергія Соболєва мобільний телефон ”Нокіа 8800”, як у Юлії Тимошенко

Учора зранку в Києві мав розпочатися міжпартійний з"їзд Блоку Юлії Тимошенко. Однак без пояснення причин його перенесли на вечір. Згодом з"явилася інформація, що політики чекають результатів останньої зустрічі президента Віктора Ющенка та прем"єра Віктора Януковича перед вівторковим засіданням Конституційного суду.

Сьогодні він почне розгляд справи щодо конституційності указу президента про розпуск Верховної Ради. Про настрої в БЮТі кореспондент "ГПУ" дізнався у колишнього нардепа Сергія Соболєва, 45 років. Він є заступником голови партії "Реформи і порядок", яка входить до блоку Тимошенко.

— Зараз тривають переговори між усіма представленими в парламенті політичними силами. Від цих переговорів залежать наступні дії кожної з них, — розповідає Соболєв, відкинувшись у кріслі.

Його невеличкий кабінет знаходиться в офісі ПРП на вулиці Інститутській, неподалік Секретаріату президента.

На минулих виборах ПРП не домовилася з БЮТом про спільний блок, а зараз змогли. Що допомогло?

— Був дуже важкий рік. Наші партнери зрозуміли, що ПРП є послідовною силою у відстоюванні принципів революції. А також тоді нам завадила позиція БЮТу, аби члени ПРП входили до виборчого списку по одному, а не партією. Зараз членом блоку стала вся партія.

2006 року вихідці з ПРП могли отримати більше 20 депутатських мандатів. На яких умовах партія увійшла до БЮТу тепер?

— Квот не існує. Просто у прохідній частині списку Блоку Юлії Тимошенко буде представлена достатня кількість людей з нашої партії. На виборах БЮТ може отримати близько 150 місць у парламенті. Це стартова цифра. А вдала виборча кампанія може додати ще близько 20-ти. До прохідної частини списку потрапляють усі діючі депутати. Адже люди пройшли важкий період, коли їх шантажували, підкуповували. Не витримали нерви лише у 13 зі 129.

Отже, у прохідній частині близько 35 місць має отримати ПРП?

— Давайте поки що це питання залишимо. Воно буде розглядатися на з"їзді.

Протягом розмови кілька разів телефонують. Соболєв коротко відповідає. У нього телефон "Нокіа 8800" зі сріблястим металевим корпусом, як у Юлії Тимошенко. Такий залежно від моделі коштує від 3800 до 6200 грн.

До прохідної частини списку потрапляють усі діючі депутати

— Боротьба ітиме за перевагу у два, максимум п"ять відсотків, між нинішніми опозицією та коаліцією. Тому БЮТ і "Наша Україна" із самого початку домовлялися іти двома блоками, — продовжує Соболєв.

Блок Луценка і "Правиця" є невигідними для БЮТу і "Нашої України"?

— Якщо вони пройдуть у парламент, то це не страшно. Але якщо не проходять, то, без сумніву, невигідні.

Наприклад, у "Правиці" які шанси?

— Я вважаю, що ніяких.

На минулих виборах була інтрига: хто займе друге місце — БЮТ чи "Наша Україна". Чи зараз залишається подібне змагання?

— Між "Нашою Україною" і БЮТом такої інтриги немає. Але вона є між Партією регіонів і БЮТом.

Якщо дату виборів призначать на пізніше (наприклад на осінь цього року), а блок Луценка і "Правиця" таки домовляться з "Нашою Україною" про об"єднання, чи тоді інтрига з"явиться?

— Це підняло би шанси "Нашої України". Але боротьба за перше-друге місце все одно буде між "Регіонами" і БЮТом. На сьогодні коліна трусяться лише в Мороза, який розуміє, що він — зрадник і вчинив непорядно. Він знає, що за зраду буде відплата, — запевняє Соболєв. — Ні комуністи, ні "регіонали" виборів не бояться.

Зараз ви читаєте новину «Виборів боїться тільки Мороз». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода