Верховному суду можуть знайти інше приміщення. Зараз його судді працюють у Кловському палаці ХVІІІ ст. на вул. Пилипа Орлика.
— Конституційний суд Російської Федерації розташований взагалі не в Москві, а в Санкт-Петербурзі, — наводить приклад сусідньої країни заступник глави Адміністрації президента 36-річний Андрій Портнов.
Його вважають одним із розробників судової реформи. Нею передбачено створення Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ. Можливо, він розміститься в нинішньому приміщенні Верховного суду та перебере на себе деякі його функції.
— Суддям Верховного суду пора припинити боротися за владу, — каже Портнов, додаючи, що кількість суддів має зменшитися з 79 до 20. — Змиритися з тим, що сталося, і, скориставшись можливістю перейти на роботу в будь-який суд, у який вони захочуть. Перейти, зберігши за собою всі гарантії: і соціальні, і матеріальні, які мали до того. Судді можуть продовжити роботу і в цьому суді. Тоді Верховний суд буде скорочуватися еволюційним шляхом, скільки б це не тривало — 10, 20 років.
Голова Верховного суду 61-річний Василь Онопенко розповідає, що працівники його установи працюють у невідповідних умовах:
— У нас страшне перенавантаження. Судді сидять по одному в кабінетах, але працівники апарату — до шести. Куди їх дівати? Переселити Верховний суд — це думка Портнова. Якщо будемо вирішувати це питання, то тільки з президентом.
Раніше у Кловському палаці був Музей історії Києва. Його виселили, перевізши фонди до сховів Українського дому. Кловський палац віддали під Верховний суд. На реставрацію пам"ятки архітектури витратили 134 млн грн. Проте вона є недоступною для простих людей. Другий старовинний київський палац — Маріїнський — використовують як місце для урочистостей, для державних заходів за участі президента. Туди можна потрапити на екскурсію за записом.
Коментарі