— Сфотографуйте мене з такою молодою красивою дівчиною. Таке рідко буває, — каже нардеп-комуніст 61-річний Леонід Грач біля парламенту у вівторок. Обіймає за талію Олександру, 21 рік.
Вона та ще двоє її подружок із громадської організації "Фемен" в українських вінках стоять біля Ради. Тримають плакат із написом "Закон N5233 даешь в первом чтении". Запитують депутатів, чи підтримують вони запровадження кримінальної відповідальності за користування послугами повій.
— Дівчаточка, а ви знаєте, що треба, щоб це все працювало в цілому? А не так, щоб за проституцію адміністративна відповідальність, а за зняття проститутки — кримінальна, — говорить "нунсівець" Юрій Кармазін, 52 роки. — Але коли цей закон прийде в сесійну залу, думаю, що я буду його підтримувати.
Нардепи збираються у сесійній залі. Василь Кисельов заходить із купою газет. Сідає на своє місце у першому ряду перед президією і починає гортати. Решта парламентаріїв перемовляються, ходять напівпорожньою залою. Гостьову ложу займають депутати Європарламенту.
— Усі роз"їхалися в регіони агітувати — чого сидіти даремно? — зауважує "регіонал" 58-річний Ярослав Сухий.
Лідер фракції НУ-НС Микола Мартиненко, 48 років, виходить до трибуни. Звинувачує головуючого першого віце-спікера 53-річного Олександра Лавриновича в тому, що той вибірково дає слово коаліціантам:
— Представник Партії регіонів намагається впливати на процеси в інших фракціях.
На сьогодні всі працюють проти всіх
— Миколо Володимировичу, свої особисті та внутрішньофракційні проблеми не намагайтеся перекласти на весь парламент, — різко відповідає Лавринович і зиркає в бік закордонних гостей, які саме виходять із зали.
Депутати долають вето президента на закон про регламент. Відтепер їхню роботу регулюватимуть не тільки Конституція та закони, а й регламент. Це обмежуватиме вплив президента на парламент. До того ж Конституційний суд визнав закон про регламент неконституційним.
Водночас нардепи не підтримують нову редакцію бюджетного кодексу, внесену урядом.
— Ми не будемо голосувати, бо це спроба Тимошенко задобрити місцеву владу перед виборами, — пояснює в кулуарах "регіонал" Михайло Чечетов, 56 років.
— Якщо кодекс не прийняти до того часу, коли парламент приступить до розгляду бюджету-2010, то це буде колізією, — наголошує член бюджетного комітету "бютівець" 41-річний Дмитро Ветвицький. — Знову почнуть звинувачувати один одного, що це незаконно, і будуть тягати один одного за галстуки. Але на сьогодні всі працюють проти всіх. Найвірогідніше, Новий рік ми зустрінемо без нового, нормального бюджету.
Коментарі