вівторок, 31 березня 2009 18:15

Ющенко пропонує переглянути пенсійну систему

Учора вранці президент 55-річний Віктор Ющенко виступив у Верховній Раді зі щорічним посланням. Торік у травні йому не дали це зробити нардепи-"бютівці". Вони заблокували парламентську трибуну.

Послухати Ющенка приходять прем"єр 48-річна Юлія Тимошенко, міністри, голови облдержадміністрацій та представники Секретаріату президента.

За півгодини до початку засідання біля парламенту в ряд припарковуються дорогі машини. Повз них ходять кілька десятків міліціонерів.

Із портфелем у руці до Ради поспішає "регіонал" Олександр Єфремов, 54 роки.

— Сьогодні ми не блокуватимемо трибуну. Даємо владі ще два дні, — говорить на ходу. — Голосувати за антикризовий пакет теж не будемо. Ми його навіть в очі не бачили.

У кулуарах метушня. Нардепи швиденько реєструються і йдуть до зали. Губернатори займають гостьову ложу на третьому поверсі.

— 1 квітня "розводять". Напевно, тому Віктор Андрійович вирішив виступити в Раді раніше, — каже голова Житомирської облдержадміністрації Юрій Забела, 45 років, до колеги із Одещини. Спочатку виступ Ющенка планували на 1 квітня, однак його перенесли на день раніше.

До зали заходить Тимошенко. Фракція БЮТ аплодує. Коли заходить Ющенко, плескають депутати від блоку "Наша Україна — Народна самооборона" і губернатори.

Президент сідає, бере окуляри й уважно переглядає свій виступ. Йде до трибуни. Його промова триває годину.

— За останні п"ять років Україна, безумовно, змінилася, — говорить глава держави. — Ми утверджуємося як єдина нація, що твориться без поділу на погляди, віру, слово чи походження.

Кілька комуністів тим часом встають зі своїх місць і біля гостьової ложі починають розвішувати плакати з написом: "Президенту Ющенку орден за фальсифікацію історії, за русофобію та ліквідацію банку "Україна".

— Яке неподобство! — обурюється губернатор Київщини Віра Ульянченко, 51 рік.

Біля місця, де сидить глава Секретаріату президента Віктор Балога, комуністи чіпляють портрет російського царя Івана Грозного з обличчям Ющенка. Балога спочатку кривиться, а потім сміється. Президент не зважає і продовжує виступ.

— Президентська кампанія розпочинається за чотири місяці до виборів. Тому пропоную до вересня відтермінувати будь-які дії, розраховані на отримання дочасних політичних дивідендів, — каже Ющенко. — Прошу дати час державі вийти з найгострішої фази випробувань.

Тимошенко поглядає на нього скоса і киває головою.

Глава держави пропонує Верховній Раді прийняти антикризові закони, а також переглянути пенсійну систему:

— Хіба нормально, що колишній прокурор, який і зараз працює, встановлює через суд пенсію в 50 тисяч гривень? Потрібно скасувати всі спеціальні пенсії, залишивши єдині критерії.

Голова Конституційного суду Андрій Стрижак штовхає ліктем генпрокурора Олександра Медведька. Той знизує плечима і розгублено роззирається.

Депутати слухають виступ Ющенка спокійно. Але коли президент починає говорити про запровадження двопалатного парламенту, частина починають кричати.

Прокурор  встановлює через суд пенсію в 50 тисяч гривень

— Більшість країн Європейського континенту мають двопалатні парламенти. Державі потрібен парламент європейського зразка — Національні збори України, що поєднуватимуть у собі політичне й територіальне представництво, — підвищує голос глава держави, аби перекричати народних обранців.

За його словами, двопалатний парламент передбачає зменшення загальної чисельності нардепів.

— Нижня палата парламенту — палата депутатів. Будучи обраними шляхом прямих виборів за пропорційною системою, є органом політичного представництва народу, — пояснює Ющенко. — На неї покладається відповідальність за формування уряду та контроль за його діяльністю.

Після виступу президент підходить до спікера Володимира Литвина, дає йому папку зі своїми пропозиціями щодо змін до Конституції. Виходить, Тимошенко йде за ним. Однак у дверях її зупиняє нардеп-"нунсівець" Ігор Палиця, якого вважають наближеним до мільярдера Ігоря Коломойського. Прем"єрка його обіймає й цілує. Довго про щось перемовляються.

Потім Тимошенко дає брифінг. Каже, що не підтримує ідею Ющенка щодо запровадження двопалатного парламенту:

— Президент запропонував обирати верхню палату за мажоритарною системою, яка себе скомпрометувала. Це не тільки суперечить унітарності України, але і здоровому глузду, бо приводить до влади олігархів. Адже тільки в олігархів вистачить грошей потрапити до Верховної Ради через мажоритарні округи.

Зараз ви читаєте новину «Ющенко пропонує переглянути пенсійну систему». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути