Учора опівдні в центрі Львова засигналила єдина машина — старі червоні "жигулі-копійка". У спальних районах було тихо. Місцеві водії чули заклик — 3 хв. тиснути на гудок, аби висловити протест українській владі. Та більшість не схотіли цього зробити.
— Бо все це — дурість. Он стоять даїшники, оформляють аварію. Якщо посигналю, до мене причепляться, — пояснює Любомир, 27-річний таксист-львів"янин. Він сидить у сріблястому "мерседесі" на початку вул. Івана Франка.
Місцеві радіостанції про акцію протесту нічого не повідомляли. Учора в центрі Львова майже не було пробок. Зранку випав сніг, тому багато людей залишили автівки вдома.
Сигналів не чули і в центрі Луцька. Ніхто не пікнув біля Будинку торгівлі в центрі Черкас.
— А воно мені треба, позоритися? — каже 29-річний Олександр Костенюк, водій "мазди". — Про акцію я дізнався від товариша. Але у справах закрутився, геть забув про неї.
У центрі Івано-Франківська багато сигналили, проїжджаючи повз облдержадміністрацію.
— У регіонах найбурхливіше акція пройшла в Херсоні і Запоріжжі, — каже 34-річний Михайло Чаплига, один з організаторів.
У Києві автомобільні клаксони найбільше гули на Печерську, Бессарабці й на Солом"янці, у районі залізничного вокзалу. Акцію підтримали залізничники — із депо уздовж колій було чутно гудки маневрових тепловозів. Хрещатиком проїхали 50 авто, які безперервно сигналили протягом 20 хв.
Більшість перехожих на Хрещатику не розуміли, що діється. Зупинялися, дивилися на колону.
— Мабуть, якась нова політична сила, — каже літній чоловік на автобусній зупинці біля поштамту. — Сигналять, щоб за них на виборах голосували. Але дійсно — усі вже дістали!
Людям без авто спершу пропонували зібратися з дудками біля Кабміну та в Маріїнському парку. Та потім організатори, зокрема журналіст Юрій Романенко, попросили прийти на Майдан. Зібралося майже 200 людей.
— Не дуже його й підтримують, — каже київський бухгалтер Марина Марченко, 49 років. У центр вона приїхала у справах, про акцію читала в Інтернеті. — Ну а що він хотів? Багаті не підтримають, бідні, які того долара і в руках не тримали, — теж. На вулиці вийшли лиш ті, кого образили кредити. А треба було одразу думати головою, коли гроші брали в банку. Юрій той помилку в маніфесті зробив, — додає Марина. — Написав, що податок на прибуток у нас 13 відсотків. А він уже два роки як 15.
Біля поштамту стоїть 20-річний студент Анатолій із товаришем. Спостерігають за подіями на Хрещатику. Сміються.
— Сама назва "Маніфест середнього класу" звучить маразматично, — каже Анатолій. — В Україні того середнього класу — відсотків зо п"ять. І це не наймані працівники. Вони отримують не зарплату, а невеликі, але прибутки. Сюди вони не прийшли. А бібікали бідні менеджери зі своїх куплених у кредит автівок.
Люди, які пам"ятають події Майдану, кажуть: учорашні сигнали порівнювати не можна з тим, як водії надривно сигналили, проїжджаючи 2004-го повз Центрвиборчком.
Невідомі спробували заробити на акції. Наприкінці минулого тижня в переході на майдані Незалежності продавали наліпки з логотипом "Достали". Саме так назвали вчорашню акцію громадські організатори.















Коментарі
4