вівторок, 16 червня 2015 06:15

Українці можуть позиватися проти Росії

Українці, права яких були порушені внаслідок окупації, можуть подавати позови проти Росії. Такі наслідки має офіційне звернення України до Європарламенту.

— Наші громадяни можуть вимагати компенсації збитків за втрату майна, тортури й інші порушення прав людини від Росії, — каже міністр юстиції 35-річний Павло Петренко. — Після нашого листа Європейський парламент звернувся до Міжнародного кримінального суду, щоб Гаазький трибунал почав розслідувати злочини, скоєні російською владою в Україні. Це збільшує шанси, що розпочнуть оперативно слухати справу проти Путіна. Доказова база щодо Донбасу та Криму дуже масивна.

У Європейському суді з прав людини поки що не було таких справ, говорить колишній представник України в Раді ООН із прав людини 78-річний Володимир Василенко:

— Тому що ні одна європейська країна не чинила акту агресії проти іншої. Зараз справа України проти Росії у процесі розгляду. Він може довго тривати — навіть два-три роки. Стільки ж часу вимагає індивідуальний розгляд скарг. Але громадяни України все одно мають звертатися до Європейського суду з прав людини.

Зараз ви читаєте новину «Українці можуть позиватися проти Росії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути