51-річний міністр економіки Володимир Макуха очікує, що влітку Україна вступить до Світової організації торгівлі.
— Ми вийшли на завершальний етап, — зауважує він.
Переконує, що Україна нині ближче до вступу в СОТ, аніж Росія. Однак хто буде там першим, прогнозувати не береться.
Зараз у СОТ перевіряють закони, які Верховна Рада ухвалила наприкінці минулого року.
Україні залишилося вирішити зі США питання про торгівлю, імпорт в Україну м"яса та експорт зерна з країни. А також визначити розмір дотацій сільському господарству. Потрібно залагодити справи з Киргизстаном, який вимагає сплатити $27 млн боргу. Український уряд каже, що це борг приватних компаній і платити не хоче. Киргизстан — єдина країна, з якою ще не підписаний протокол щодо взаємного доступу на ринки товарів і послуг.
— Останнім часом ми активізували переговорний процес із Киргизстаном. Передали їм наші пропозиції щодо проблемних питань, — розповідає Макуха.
Каже, що киргизи ще не відповіли.
На запитання, чи не простіше було б віддати $27 млн, міністр відповідає:
— Це — небажаний прецедент.
Недавно гендиректор СОТ Паскаль Ламі заявив, що Україна очолює список 23 країн-претенденток на членство в організації.














Коментарі