Після виборів чимало лідерів минулого парламенту залишилися без роботи. Працевлаштувався поки що лише колишній голова Верховної Ради Володимир Литвин, 50 років.
Він — віце-президент Національної академії наук України.
Заступником київського міського голови може стати колишній прем"єр і колишній голова Народно-демократичної партії Валерій Пустовойтенко, 59 років. Подання Леоніда Черновецького нині лежить у прем"єр-міністра Юрія Єханурова. Кажуть, що Пустовойтенко заслужив цю посаду, взявши участь у минулих виборах київського мера. Мовляв, справжньою його метою було не перемогти, а просто відібрати кілька відсотків голосів у суперника Черновецького Олександра Омельченка.
Ходили чутки, що лідер Української народної партії Юрій Костенко, 54 роки, може стати секретарем Ради національної безпеки та оборони. Недавно президент призначив виконувачем обов"язків секретаря РНБО Володимира Горбуліна. У будь-якому разі на наступному з"їзді УНП Юрій Костенко має намір піти з посади голови партії. З"їзд відбудеться 24 червня.
Кравчук збирає матеріали до книжок
Перший президент України Леонід Кравчук, 72 роки, також без депутатського мандата і серйозної роботи. Однак "ГПУ" запевнив, що справ має багато. Зокрема, головує в Українській раді миру, Українському народному посольстві й Громадянському форумі "Об"єднаємо Україну". Також перший президент каже, що тепер зможе їздити на міжнародні конференції. Щороку йому приходять два-три запрошення.
А ще Леонід Кравчук продовжує збирати матеріали для майбутніх книжок.
— Рік тому я не готовий був оцінити помаранчеву революцію. Тепер готовий і ті часи, й епоху Кучми, і президентські вибори та дії команди Януковича оцінити. Настає час все це узагальнювати, — запевняє він.
Соратник Леоніда Кравчука і колишній глава адміністрації Леоніда Кучми Віктор Медведчук, 51 рік, після виборів подав у відставку з посади голови СДПУ(о). Проте досі є виконувачем обов"язків. Кажуть, Медведчук щодня зранку приходить на роботу — в офіс партії. Нібито аналізує ситуацію й розробляє подальшу стратегію.
Загалом до Верховної Ради потрапили лише 154 депутати попередньої. Інші, однак, не бідуватимуть. Бо якщо нардеп після закінчення його каденції ніде не працевлаштується, то упродовж року отримуватиме великі гроші: певний відсоток від заробітної плати, премії, надбавки. Підрахували, що за рік кожен екс-депутат отримає понад 120 тис. грн.
Коментарі