— Юрій Луценко — близький друг Петра Порошенка. Президент робить уже третю помилку, призначаючи генерального прокурора (19 червня 2014 року за поданням Порошенка парламент призначив на посаду генпрокурора Віталія Ярему. За 8 місяців президент підписав наказ про його звільнення. Генпрокурором призначив Віктора Шокіна. Ні один ні другий не розслідували справи Майдану та не притягнули до відповідальності корупціонерів часів Януковича. — ГПУ), — каже політтехнолог 50-річний Сергій Гайдай. — Основне завдання Юрія Віталійовича — захищати президента, його оточення, систему влади.
12 травня Верховна Рада призначила 51-річного Юрія Луценка на посаду генерального прокурора. За це проголосували 264 народні депутати. Крім учасників коаліції — "Народного фронту" та "Блоку Петра Порошенка", депутати з фракції партії "Відродження" та групи "Воля народу". За 6 год. до голосування у парламенті прийняли закон, що дозволив очолити Генеральну прокуратуру людині без юридичної освіти. Потрібно мати вищу освіту і стаж роботи в галузі права чи в законодавчому або правоохоронному органі не менш як три роки. Це дозволило Луценку очолити відомство. Після відставки з посади Віктора Шокіна країна 45 днів була без генпрокурора.
— Політична кар'єра Луценка є доказом того, що він пристосовується до ситуації, а не бореться з нею, — каже Сергій Гайдай. — Спрогнозувати результати його роботи неможливо. Міг би відкрити справу проти президента — за фактом офшорів та корупційних схем. Але не вірю, що зробить це. Луценко завжди шукав тепле місце біля великого політика — Мороза, Ющенка, Тимошенко. Сьогодні це — Порошенко.
— Сталося, як в анекдоті. Бог поставив перед Адамом Єву і сказав: "Обирай собі дружину", — говорить народний депутат Віктор Чумак, 57 років.
— У такому стані опинилася Верховна Рада. Вийшло так, що Порошенко нікому не довіряє посаду генпрокурора — тільки Юрієві Віталійовичу. За місяць він має показати, яким напрямком рухатиметься. Напевне, докладе максимум зусиль, щоб розслідувати справи Майдану, щодо Януковича та його оточення А от проти нової влади — сумнівно.
— Луценко спробує розібратися з частиною прокурорсько-суддівської мафії, що за часів Януковича творила безчинства. Але Луценко не зможе зробити основного — боротися з корупцією теперішньої влади, — каже 58-річний Олег Рибачук, колишній віце-прем'єр і керівник Секретаріату президента Ющенка.
— І це — найбільша проблема. Ми знову йдемо вперед, повернувши голову назад — боротимемося з "попередниками". Водночас рівень безкарності нинішніх чиновників зашкалює. Може Луценко провести якісь дії щодо офшорного скандалу, де є прізвища Порошенка, Кононенка, Ложкіна? Для цього потрібно "спалити мости" й не думати про політичну кар'єру. Поки що Луценко має репутацію політичного виживали.
Відтепер Петро Порошенко має двох кумів у владі — генпрокурора та міністра інформації Юрія Стеця. З колишніх бізнес-партнерів глави держави Валерія Гонтарева очолює Національний банк, Борис Ложкін — Адміністрацію президента, Олег Гладковський працює заступником секретаря Ради нацбезпеки та оборони, Ігор Кононенко — перший заступник керівника парламентської фракції БПП.
Коментарі