Об'єднана опозиція "Батьківщина" не виключає проведення цього року дострокових президентських та парламентських виборів. Причиною може стати обвальне падіння української економіки, що спровокує чергову політичну кризу, пояснюють в опозиції.
— Економічний чинник нагнітатиме політичну ситуацію, — говорить нардеп-"свободівець" 40-річний Андрій Мохник. — Режим Януковича докерувався до ручки, й може розсипатися, як колос на глиняних ногах. Рушійною силою в цьому питанні є українська нація, яка вимагатиме соціальної справедливості. Будуть задіяні парламент і вулиця. Ми спрямовуватимемо зусилля, щоб можливий бунт переріс у революцію, а не погром і поразку української громади.
Не збурювати ситуацію радить опозиції "регіонал" 69-річний Олександр Стоян.
— Криза не тільки в Україні, але й у світі. Зниження зарплат не буде, а на осучаснення пенсій додатково виділено 23 мільярди гривень. Люди, які до 2008 року вийшли на пенсії, додатково отримають як мінімум 100-150 гривень, — каже Стоян. — Якщо б навіть відбулися дострокові вибори, опозиція більше не набрала би. Коли вони були при владі, заморозили пенсії на два роки, не переглядали зарплати.
Для дострокових виборів відсутні юридичні механізми, пояснює екс-нардеп та екс-представник кандидата в президенти у Верховній Раді 63-річний Юрій Ключковський:
— Конституційною підставою розпуску парламенту є те, що він 30 днів не збирається на засідання. Для президента — тільки якщо він добровільно відречеться, бо імпічмент — нереальний, — пояснює. — Але в разі глибокої кризи влада буде змушена піти на повне перезавантаження. Усе залежатиме від суспільної ситуації. Наприклад, різкий крок у бік Митного союзу викличе несприйняття в багатьох регіонах країни, що спровокує великі суспільні зрушення.
Коментарі
3