Пʼятниця, 18 січня 2019 06:15

Олег Ляшко обіцяє підвищити мінімальну зарплату до дев'яти тисяч гривень

Автор: ІГОР ЄФІМОВ
  Олег Ляшко під час відвідин дитсадка в селі Балаклея ­Смілянського району запитував у вихованців, ким вони хочуть бути, коли виростуть
Олег Ляшко під час відвідин дитсадка в селі Балаклея ­Смілянського району запитував у вихованців, ким вони хочуть бути, коли виростуть

Біля сільської ради села Балаклеї Смілянського району стоять кілька журналістів обласних видань. Приїхали на зустріч з лідером Радикальної партії Олегом Ляшком. У двоповерховий будинок не заходять. Бояться, що там холодно.

— Дівчата, гайда сюди, тут жарко! — гукає хтось.

У грудні в Балаклеї відбулися вибори до об'єднаної громади. Переміг 30-річний Ростислав Ситнік. Він є членом Радикальної партії. Їхня фракція у місцевій раді налічує 15 депутатів.

— Мені імпонує програма Олега Валерійовича, — розповідає Ростислав Олексійович. — Тут є і про розвиток українського села, і про заборону на продаж землі, і про розвиток фермерства. Раніше я був головою сільської ради Балаклеї, до якої входило два села. Коли до нас захотіло приєднатися третє — створили громаду. Зараз наш бюджет становить 38 мільйонів гривень. А в 2016 році було 6. Наступного року — вже 8. Минулого ми мали 10. І ось тепер такий прорив. І хоч 23 мільйони тратимо на бюджетників — вихователів, учителів, лікарів та інших працівників соціальної сфери, але не забуваємо про розвиток.

Невдовзі приїздить Олег Ляшко. Іде до кабінету голови, говорить із ним 10 хв. Потім прямує до зали, де на нього чекають селяни.

— Дякую за те, що на минулих виборах підтримали кандидатуру Ростислава Ситніка, — звертається до людей. — Я встиг обговорити його програму. Це і ремонт медичної амбулаторії, і дах над дитсадком, і спортивний майданчик, і будівництво церкви, і освітлення вулиць, і паркова зона. Бачу, що знає кожну проб­лему в селі. Таким людям приємно допомагати. Дещо зробить він, дещо поможемо ми. 21 січня буде з'їзд Радикальної партії, де мене, сподіваюся, висуватимуть кандидатом у президенти. Цього разу піде Ляшко, а наступного, цілком можливо, що Ситнік. Бо я веду молодь у політику. В 2014 році я привів у Верховну Раду 22 депутати, які жодного разу там не були.

Олег Валерійович розкритикував ідею позбавити пенсіонерів права голосу на виборах.

— Зараз тільки й чути, що треба позбавити пенсіонерів права голосу, бо вони продають його за гречку і 200 гривень. То виходить, що влада забрала в літніх людей право на нормальну пенсію, право на забезпечену старість та на підтримання здоров'я, а тепер ще й хоче відібрати право голосу? Не допущу такого.

Ляшко прокоментував можливість продажу землі.

— Російський цар Олександр звільняв кріпаків, а ми хочемо людей закріпачити. Хочуть на вимогу Міжнародного валютного фонду дозволити ринок землі й забрати останнє, що є в нашого селянина. Бідні люди віддадуть її іноземним корпораціям або нашим скоробагатькам задарма. А ми прагнемо, щоб в Україні були свої фермери. Польща експортує сільськогосподарської продукції на 30 мільярдів євро, а ми продаємо зерна на 3 мільярди доларів. Бо там мільйон 300 тисяч дрібних фермерів! Зате ми купуємо 300 тисяч тонн пальмової олії. Я виступив з ініціативою заборонити її імпорт в Україну. Наші олігархи в дитинстві їздили до бабусі і пили справжнє молоко. А наших дітей позбавляють цього права.

Олег Ляшко критикує співпрацю України з валютним фондом.

— Ми — самодостатня країна. Нам не треба кредитів. Бо дають кредит на два мільярди, а в цей час чиновники на митниці крадуть на 5 мільярдів. Ми замовляємо турбіни на Дністровську ГАЕС у Китаї, а наш харківський "Турбоатом" залишається без замовлень, а люди — без роботи. Я підніму мінімальну зарплату до 6 тисяч гривень з 1 січня, а з 1 вересня — до 9 тисяч.

Олег Валерійович вислухав сільських листонош, які носять пошту за 15–18 км і при цьому отримують половину мінімальної зарплати.

— Не може бути в державі керівник Укрпошти, який отримує 500 тисяч гривень, а людям навіть у субсидії відмовляють, бо немає мінімальної зарплати.

На завершення Ляшко поїхав до місцевого дитсадка, де пообіцяв вихователям порушити питання про підвищення їхньої зарплати вже найближчим часом.

Зараз ви читаєте новину «Олег Ляшко обіцяє підвищити мінімальну зарплату до дев'яти тисяч гривень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода