— Сценарій із дочасними виборами — не український, його нав'язують із-за кордону. Агресор, який обламав зуби об українську армію на Донбасі, витрачає величезні кошти на дестабілізацію ситуації всередині нашої країни, — говорить голова Верховної Ради, один із лідерів "Народного фронту" 45-річний Андрій Парубій 2 січня під час ефіру на "5 каналі".
— Атака здійснюється насамперед на парламент. Подібний сценарій бачили в Молдові. Там через дестабілізацію проросійські сили намагаються змінити вектор розвитку країни. Таке ж прагнуть нав'язати Україні. Але ці зусилля не матимуть успіху. Ключове для нас завдання — захист, оборона і безпека України. Ми — парламент воюючої країни. У цьому році у бюджеті майже 130 мільярдів заклали на питання безпеки й оборони, збільшили платню військовослужбовцям. Маємо вести армію до стандартів НАТО. За 2016 рік вона стала сильнішою, професійнішою і більш оснащеною. Ми розуміємо, що захищаємо не тільки Україну, а й увесь вільний світ. На сьогодні у нас одна з кращих армій у Європі, має бойовий вишкіл.
Парламент виконав 141 вимогу для отримання безвізового режиму з країнами ЄС. У найближчі місяці на пленарних засіданнях Європарламенту це питання має бути вирішено. Воно не зняте з порядку денного, а відтерміноване.
— Під час останньої зустрічі сказав Надії Савченко, що неприпустимо порівнювати нас, майданівців, із маніяками-вбивцями Захарченком і Плотницьким, — продовжує Андрій Парубій.
— Порадив їй переосмилити свою позицію. Вважаю її категорично неправильною, бо зневажає всіх, хто повстав проти режиму Януковича і показав зразок мирного протистояння. А ті, хто піднявся на верхівку терористичної піраміди ДНР і ЛНР, виходять далеко за межі людської моралі. Часто це — збоченці, маніяки. Подібні заяви принижують і Майдан, і Україну, і наших хлопців на передовій. Я сказав це Надії у вічі.
— У минулих парламентах проєвропейськи і проросійськи налаштованих депутатів було приблизно порівну. У нинішній Верховній Раді близько 300 нардепів займають проєвропейську позицію, — каже Андрій Володимирович.
— Згадую післяреволюційні 2005 і 2006 роки. Тоді протистояння на найвищому щаблі влади призвело до провалу реформ і реваншу. Сьогодні ж є робочий діалог між прем'єром, президентом і парламентом. Це гарантує проведення реформ.
Закон про спецконфіскацію (передбачає повернення у державний бюджет грошей, які вкрав екс-президент Віктор Янукович і його оточення. — ГПУ) від уряду внесли у парламент. Він пройшов усі інстанції. Сподіваюся, буде прийнятий одним із перших 2017 року. Цей закон є життєво важливим для країни.
Коментарі